مدیرکل آموزش و پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت: برگزاری جشنواره پژوهشی امسال، در ترازی متفاوت از سال‌های گذشته

۲۵ مهر ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۷ کد : ۱۳۶۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۴
اولین جلسه کمیته پژوهش شورای سیاستگذاری و راهبری آموزش، پژوهش و فناوری بخش صنعت، معدن و تجارت برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین جلسه موضوع "پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری" که در تاریخ 24 ...
اولین جلسه کمیته پژوهش شورای سیاستگذاری و راهبری آموزش، پژوهش و فناوری بخش صنعت، معدن و تجارت برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین جلسه موضوع "پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری" که در تاریخ 24 آذرماه سال جاری و درهفته پژوهش برگزار خواهد شد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مهندس محمد نوری امیری مدیرکل آموزش و پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این خبر گفت: این جشنواره با هدف جهت دهی به پژوهش‌های کاربردی، افزایش رسوخ فناوری درصنعت و معدن و ایجاد نوآوری درحل مسائل و رفع نیازهای واقعی کشور برای دستیابی به اقتصاد دانش بنیان و تجلیل و تقدیر از برترین های پژوهش و فناوری درحوزه صنعت، معدن و تجارت برگزارمی‌شود.
وی افزود: نظر به اجرای چهار طرح "پسا دکتری صنعتی"، "فرصت مطالعاتی داخل کشور اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و موسسات آموزش عالی در واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری"، "حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری"، "کارورزی فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی( فاجد)" از ابتدای امسال، زمینه همکاری‌های پژوهشی بیش از پیش میان صنعت و دانشگاه توسعه یافته و ازسوی دیگر با تصویب قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، حمایت‌های مادی برای انجام پژوهش های کاربردی فراهم شده است.
مهندس نوری امیری گفت: به منظور اطلاع رسانی بیشتر از فرصت‌های ایجاد شده، علاوه بر برنامه‌هایی که درسال های گذشته درجشنواره برگزار می‌شد از 23 آذر به مدت 4 روز نمایشگاهی با حضور واحدهای صنعتی معتبر و دانشگاه‌های کشور درمحل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.
وی همچنین هدف از برگزاری نمایشگاه را ایجاد ارتباط و هم زبانی بیشتر میان دانشگاه و صنعت و استفاده از حمایت های قانونی عنوان کرد و گفت: ازاین طریق ضمن ارائه دستاوردهای پژوهشی دربخش صنعت زمینه های همکاری و انعقاد قراردادهای جدید تحقیقاتی بین دانشگاه و صنعت فراهم شود.
گفتنی است دراین جلسه در خصوص تشکیل ستاد سیاستگذاری جشنواره و کمیته های علمی، اجرایی جشنواره و اجرایی نمایشگاه تصمیم‌گیری شد و مقرر شد نسبت به اعضا و وظایف کمیته‌ها نیز درجلسه هفته آینده که در تاریخ 29/7/94 تشکیل می شود، تصمیم‌گیری شود.