مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم : مطبوعات جزو اصلی ترین نقش آفرینان حوزه عمومی هستند

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۲ کد : ۱۳۶۷۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۵۱
دکترحسین میرزایی در مراسم افتتاحیه جشنواره نشریات دانشجویی منطقه یک کشورگفت : مطبوعات جزو اصلی ترین نقش آفرینان حوزه عمومی هستند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر میرزایی با بیان ای...
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم : مطبوعات جزو اصلی ترین نقش آفرینان حوزه عمومی هستند
دکترحسین میرزایی در مراسم افتتاحیه جشنواره نشریات دانشجویی منطقه یک کشورگفت : مطبوعات جزو اصلی ترین نقش آفرینان حوزه عمومی هستند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر میرزایی با بیان اینکه نشریات دانشجویی نقش مهم و کلیدی دیده بانی جامعه و دانشگاه را به عهده دارند، اظهار داشت : ایفای منطقی این نقش کارویژه هایی را طلب می‌کند و الزاماتی را هم به وجود می آورد که بر اساس آن قوانینی در حوزه نشریات دانشجویی منبعث از قانون مطبوعات کشور تدوین شده است.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم  با اشاره به قوانین و مقررات حوزه مطبوعات گفت : وفق قانون مطبوعات هیچ مقام دولتی و غیردولتی حق ندارد برای چاپ مطلب یا مقاله‌ای در صدد اعمال فشار بر نشریات برآید یا به سانسور و کنترل محتوای نشریات مبادرت ورزد.
وی افزود : به صورت منطقی اگر قرار باشد فعالیت دیده بانی صورت بگیرد، این دیده‌بانان در مقام نگارش و انعکاس نظریات در قالب نشریات دانشجویی، طبق قانون باید حق داشته باشند آنچه را که به نظرشان می رسد انعکاس دهند .
دکتر میرزایی گفت : مطابق قانون مطبوعات هیچ مرجعی حق سانسور و ممیزی قبل از چاپ را در نشریات دانشجویی ندارد.
وی افزود: در قالب قانون مطبوعات هر گاه نشریه ای مطلبی مشتمل بر توهین، افترا و خلاف واقع انتشار دهد، مدیر مسئول آن نشریه از طریق مبادی ذی ربط قانونی و قضایی مورد بازخواست قرار می گیرد .