مدیر کل نوآوری توسعه و کسب و کار شرکت همراه اول:حمایت همراه اول از طرح های تحقیقاتی دانشگاه فنی و حرفه ای

۲۵ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۴ کد : ۱۳۶۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۴۹۹
مدیر کل نوآوری توسعه و کسب و کار شرکت همراه اول گفت: همکاری مشترک ارتباط سیار ایران همراه اول و دانشگاه فنی و حرفه ای به منظور تجاری سازی ایده های نوآوری که توسط دانشگاه صورت می گیرد آغاز شده است.به گ...
مدیر کل نوآوری توسعه و کسب و کار شرکت همراه اول گفت: همکاری مشترک ارتباط سیار ایران همراه اول و دانشگاه فنی و حرفه ای به منظور تجاری سازی ایده های نوآوری که توسط دانشگاه صورت می گیرد آغاز شده است.
به گزارش  روابط عمومی وزارت علوم ، بهمن آصفی، مدیر کل نوآوری توسعه و کسب و کار شرکت همراه اول در مراسم گرامیداشت پنجمین سال تأسیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: نوآوری یک ایده جدید و خلاقانه ای است که شاید روزی بتوان از آن بهره جست و یک ابداع است که توسعه یافته و به یک محصول یا خدمت تبدیل شده و نهایتا منجر به خلق ارزش اقتصادی نوینی در بازار شده است.
وی افزود: در پس هر کسب و کار در حال رشدی ایده قابل دسترسی نهفته است که کارآفرین یا کارآفرینان با انگیزه موفق به تجاری سازی آن شده اند.
مدیر کل نوآوری، توسعه و کسب و کار شرکت همراه اول تصریح کرد: شرکت های کارآفرین نوپا بیشترین مواهب اقتصادی را برای یک کشور ایجاد می کنند به همین دلیل باید از کارآفرینان جوان و صاحب ایده های نوآورانه حمایت و پشتیبانی شود.
وی ادامه داد: شرکت های بزرگ که رهبری بازارهای کسب و کارهای بزرگ را در اختیار دارند باید از شرکت های کارآفرین حمایت و پشتیبانی کنند و هم دانشگاه ها با اتخاذ سیاست های مناسب و پشتیبانی علمی مسیر کشف استعدادهای کارآفرینی و نوآوری را هموار کنند.
آصفی بیان کرد: دو نوع نوآوری وجود دارد یکی نوآوری و بهینه سازی محصولات فعلی که ساده تر است و معمولا همه شرکت های بزرگ بدان توجه دارند و نوع دیگر نوآوری مالی بدیع و نوظهور است که در نهایت منجر به خلق محصول یا خدمت جدید و کسب و کارهای نوین می شود این نوع نوآوری معمولا در شرکت های بزرگ امکان پذیر نیست بلکه شرکت های کارآفرین نوپا هستند که در حوزه فناوری بالادست به خلق ایده های نوآورانه و تجاری سازی آن می پردازند.
مدیر کل نوآوری توسعه و کسب و کار شرکت همراه اول بیان کرد: همراه اول از منظر مسئولیت اجتماعی خود به عنوان اپراتور اول و مورد اعتماد جامعه با قریب به 45 میلیون مشترک و هم از منظر استراتژیک خلق ارزش های اقتصادی پایدار از مراکز کارآفرین حمایت می کند.
وی بیان کرد: همکاری مشترک ارتباط سیار ایران همراه اول و دانشگاه فنی و حرفه ای به منظور تجاری سازی ایده های نوآوری که توسط دانشگاه صورت می گیرد آغاز شده است و از طرح های تحقیقاتی  این دانشگاه حمایت می کنم.( ۴ )