مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری از برگزاری نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل در اردیبهشت ماه خبر داد

۲۶ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۱:۱۰ کد : ۱۳۶۵۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۰۶
<div style="text-align: justify; line-height: 150%; margin: 0in 0in 10pt"><span lang="FA" style="line-height: 150%; font-family: &quot;tahoma&quot;, &quot;sans-serif&quot;; font-size: 12pt">مهندس اسماعیل قادری فر مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری از برگزاری نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل از 7 تا 11 اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.</span></div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div style="text-align: justify; line-height: 150%; margin: 0in 0in 10pt"><span lang="FA" style="line-height: 150%; font-family: &quot;tahoma&quot;, &quot;sans-serif&quot;; font-size: 12pt">به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، </span></div> ...
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری از برگزاری نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل در اردیبهشت ماه خبر داد
مهندس اسماعیل قادری فر مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری از برگزاری نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل از 7 تا 11 اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس قادری فر در نشست خبری که در محل وزارت علوم برگزار شد، با بیان اینکه هدف از برگزاری این نمایشگاه صرفا خرید تجهیزات برای دانشگاه‌ها نیست،‌ گفت: یکی از مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه، حمایت از شرکت های دانش بنیان است و تاکنون 160 شرکت دانش بنیان برای شرکت در این نمایشگاه ثبت نام کرده اند.
وی با اشاره به اقدامات مهم حوزه حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم در سال 93 به رفع مشکل امکان دسترسی به منابع علمی اشاره کرد و گفت: در دو سال اخیر به دلیل شرایط نرخ ارز حدود 60 درصد از دسترسی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها به پایگاه های علمی قطع شده بود.
وی ادامه داد: دراین راستا آیین نامه دسترسی دانشگاه ها به منابع علمی در حال بازنگری است تا بتوانیم این مشکل را حل کنیم تا سال آینده دانشگاه ها مشکل عدم دسترسی به منابع علمی را نداشته باشند.
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: مدل دسترسی به این منابع نیز مورد بازنگری قرار می گیرد و در نیمه اول سال آینده دسترسی به این منابع با الگوی جدید ارائه می شود.
مهندس قادری­فر در خاتمه در مورد فعالیتهای انجام شده در حوزه حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری به ترخیص تجهیزات ارزی از گمرک کشور اشاره کرد و گفت: تجهیزات آزمایشگاهی که حدود 24 ماه در گمرک کشور معطل بودند تا پایان بهمن ماه ترخیص و به دانشگاه ها ارائه شدند.