مدیر گروه علوم محیط زیست دانشگاه زنجان: فرهنگ سازی درخصوص بازیافت ضایعات کاغذ باید از دانشگاه ها آغاز شود

۱۳ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۷ کد : ۱۳۶۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۲
جلسه هم اندیشی بازیافت ضایعات کاغذ از پسماندها با حضور تعدادی از مسئولان دانشگاه زنجان ، اعضای هیئت علمی گروه علوم محیط زیست و مؤسسه خیریه روزبه در محل سالن اجتماعات اندیشه این دانشگاه برگزار شد. ...
جلسه هم اندیشی بازیافت ضایعات کاغذ از پسماندها با حضور تعدادی از مسئولان دانشگاه زنجان ، اعضای هیئت علمی گروه علوم محیط زیست و مؤسسه خیریه روزبه در محل سالن اجتماعات اندیشه این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این جلسه دکتر زنگنه مدیر گروه علوم محیط زیست از پیشنهاد مؤسسه روزبه جهت جمع آوری ضایعات کاغذی و صرف درآمد آن به امور خیریه استقبال کرده و به مزایای این کار خیرخواهانه شامل مزایای زیست محیطی، اقتصادی، فرهنگی و انسانی آن پرداخت.
در ادامه دکتر زمانی عضو هیئت علمی گروه علوم محیط زیست گزارشی از وضعیت و میزان قابل توجه کاغذ در پسماندهای دانشگاه پرداخته و اعلام کرد: کاغذ زباله نیست و با بازیافت آن تنها در سطح دانشگاه زنجان می توان سالانه از بریده شدن 170 اصله درخت جلوگیری کرد.
وی همچنین گفت: فرهنگ سازی در این خصوص باید از دانشگاه ها آغاز شود و اعضای گروه محیط زیست آمادگی خود را برای مدیریت جامع پسماندهای دانشگاه اعلام می کنند.