مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد: کمیته حمایت از معلولان در دانشگاه یزد تشکیل می‌شود

۲۷ مهر ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۰ کد : ۱۳۶۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۲
دکتر سیدرضا جوادیان مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد در مراسم گرامیداشت روز نابینایان در دانشگاه یزد از تشکیل کمیته حمایت از معلولان در این دانشگاه خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علو، دکتر ج...
دکتر سیدرضا جوادیان مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد در مراسم گرامیداشت روز نابینایان در دانشگاه یزد از تشکیل کمیته حمایت از معلولان در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علو، دکتر جوادیان هدف از تشکیل این کمیته را کمک به دستیابی دانشجویان و کارکنان معلول دانشگاه به استقلال فردی و اجتماعی، انتقال اطلاعات مناسب به آنان و بررسی مسائل و مشکلات فردی و جمعی معلولان در دانشگاه عنوان کرد.
وی ارتقای آگاهی سایر دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی نسبت به توانمندی‌های افراد معلول و همچنین تدارک خدمات رفاهی، فرهنگی، ورزشی و حتی کمک‌های اقتصادی به افراد معلول را از دیگر اهداف تشکیل این کمیته برشمرد و افزود: در چارچوب مأموریت‌های این کمیته می‌توان تشکیل کانون‌های دانشجویی داوطلب یا نهادهای خودیار در امر توانبخشی به معلولان را دنبال کرد.
دکتر جوادیان افزود: بررسی موانع معماری و مناسب‌سازی مکان‌های دانشگاه ویژه معلولان در این کمیته و تقویت همکاری با سازمان‌های دولتی و غیردولتی متولی امور معلولان نیز از جمله مواردی است که با تشکیل این کمیته می توان به صورت جدی و عملیاتی پی‌گیری کرد.
گفتنی است مراسم گرامیداشت روز جهانی نابینایان و ناشنوایان با حضور مدیر کل اداره بهزیستی، مدیر کل ورزش و جوانان، استادان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه یزد و همچنین دانشجویان معلول دانشگاه یزد و خانواده های آنان در سالن جلیل شاهی دانشگاه یزد برگزار شد.