مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز از ساماندهی خوابگاه‌های دانشجویی فاقد مجوز از ابتدای سال تحصیلی جدید خبر داد

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۴ کد : ۱۳۶۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۶۶
دکتر بابک محمدیان مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز از ساماندهی خوابگاه‌های خصوصی و خودگردان دانشجویی فاقد مجوز از ابتدای سال تحصیلی جدید خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدیا...
دکتر بابک محمدیان مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز از ساماندهی خوابگاه‌های خصوصی و خودگردان دانشجویی فاقد مجوز از ابتدای سال تحصیلی جدید خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدیان دراین‌باره بیان کرد: با تشکیل شورای راهبردی بررسی وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی خصوصی و خودگردان فاقد مجوز، مسئله اسکان دانشجویان در این خوابگاه‌ها بر عهده دانشگاه‌های مادر گذاشته شد که در استان خوزستان نیز دانشگاه شهید چمران اهواز مسئول بررسی وضعیت این خوابگاه‌ها شده است.
وی افزود: بر این اساس خوابگاه‌هایی که متقاضی درخواست مجوز هستند پس از تأیید نهایی تیم بازرسی، از سوی این شورا مورد بررسی قرارگرفته و پس از ارزیابی در صورت رفع نواقص اگر شاخص‌های مربوطه را دارا باشند مجوزهای لازم برای فعالیت آن‌ها صادر می‌شود.
مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد: این اقدام موجب افزایش نظارت بر امور این خوابگاه‌ها، خدمات‌رسانی بهتر و کاهش هزینه برای دانشجویان خواهد بود.
دکتر محمدیان ادامه داد: تاکنون 24 خوابگاه متقاضی دریافت مجوز بوده‌اند که از این تعداد شرایط 17 خوابگاه احراز شده و پرونده این خوابگاه‌ها برای بررسی نهایی آماده است.
وی افزود: از دیگر اقدامات انجام‌شده ارتقای سامانه استخر دانشگاه است که طی برگزاری نشست‌هایی با مدیریت فناوری دانشگاه از این پس کاربران می‌توانند کارت‌های خود را خارج از دانشگاه نیز شارژ کنند.
مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز به افزودن منوی سوم غذایی به سلف دانشجویان اشاره کرد و گفت: از این پس منوی غذاهای فست‌فود نیز به غذای دانشجویان افزوده می‌شود که 50 درصد هزینه آن را دانشگاه و باقی هزینه نیز توسط دانشجویان پرداخت می‌شود.
مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان ورودی جدید، اظهار کرد: اقدامات این ستاد از 28 شهریورماه برای استقبال از این دانشجویان آغاز می‌شود.
دکتر محمدیان افزود: خوابگاه‌های دانشگاه نیز از 15‌شهریورماه بازگشایی‌شده و سامانه تغذیه دانشگاه نیز از همین تاریخ برای رزرو غذا فعال است.
وی در خاتمه افزود: تمامی اقدامات لازم برای اسکان و استقبال از دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز انجام‌شده و امیدواریم بتوانیم میزبانی شایسته برای این دانشجویان باشیم.


( ۲ )