مدیرکل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم: نهادینه شدن پارک های علم و فناوری در جامعه به فعالیت روابط عمومی این مراکز بستگی دارد

۲۹ تیر ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۹ کد : ۱۳۶۱۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۲۴
مدیرکل برنامه ریزی امور فناوری گفت: در راستای نهادینه شدن پارک های علم و فناوری در جامعه، اطلاع رسانی شفاف و دقیق به جامعه مهمترین وظیفه مدیران پارک های علم و فناوری است که برای انجام این وظیفه باید ا...
مدیرکل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم: نهادینه شدن پارک های علم و فناوری در جامعه به فعالیت روابط عمومی این مراکز بستگی دارد
مدیرکل برنامه ریزی امور فناوری گفت: در راستای نهادینه شدن پارک های علم و فناوری در جامعه، اطلاع رسانی شفاف و دقیق به جامعه مهمترین وظیفه مدیران پارک های علم و فناوری است که برای انجام این وظیفه باید اطلاعات جامع و کاملی از شرکت های  دانش بنیان مستقر در پارک ها تهیه شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترخسرو پیری در جمع مدیران روابط عمومی پارک های علم و فناوری کشور افزود: در دانشگاههای معتبر دنیا اولین بخشی که در صف برقراری ارتباطات و همکاری های بین المللی است واحد روابط عمومی است که مدیر آن به تمام سیاست ها و برنامه های  آن دانشگاه و محیط پیرامونی اعم از شرایط داخلی آن کشور و محیط بین المللی آگاهی دارد و از تواناییها و نیازهای طرف همکاری نیز مطلع است.
وی افزود: دستگاههای اجرایی  دولتی و بخش خصوصی دو مخاطب اصلی پارک های علم و فناوری هستند و مدیران روابط عمومی پارک های علم و فناوری باید تلاش کنند مدیران سیاستگذار و اجرایی این دوبخش را با وظایف و ماموریت های این مراکز آشنا کنند.
مدیرکل برنامه ریزی امور فناوری گفت: فعالیت روابط عمومی در پارک های علم و فناوری  هدف مشخصی دارد و آن ایجاد شرایط برای اثر گذاری بیشتر شرکت های دانش بنیان به عنوان محور اقتصاد مقاومتی در اقتصاد کشور و رفاه اجتماعی مردم است..
وی تاکید کرد: فعالیت روابط عمومی در پارک های علم و فناوری فقط اطلاع رسانی و ارائه خدمات به بیرون از این مراکز نیست بلکه روابط درون سازمانی نیز  اهمیّت وی‍‍ژه ای دارد و مدیران روابط عمومی باید زمینه ارتباط و تعامل مناسب شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری با مدیران پارک ها را فراهم کنند.
دکتر پیری، تهیه اطلاعات دقیق و صحیح از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری و رصد نیازهای محیط پیرامونی پارک های علم و فناوری را دو ماموریت مهم مدیران روابط عمومی این موسسات اعلام کرد.