مدیرکل امور اداری وزارت علوم: وزارت علوم به اجرای قوانین ایثارگران اهتمام ویژه دارد

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۸:۱۷ کد : ۱۳۶۰۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۷۰۰
مدیرکل وزارت علوم گفت: وزارت علوم به اجرای قوانین ایثارگران اهتمام ویژه دارد و در مباحث حقوق و دستمزد، اموررفاهی و جذب نیروی جدید به  تکالیف قانونی خود عمل می کند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،...
مدیرکل امور اداری وزارت علوم: وزارت علوم به اجرای قوانین ایثارگران اهتمام ویژه دارد
مدیرکل وزارت علوم گفت: وزارت علوم به اجرای قوانین ایثارگران اهتمام ویژه دارد و در مباحث حقوق و دستمزد، اموررفاهی و جذب نیروی جدید به  تکالیف قانونی خود عمل می کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد باقر شیخی در  یکصد و پنچاه و یکمین نشست شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگر ان که  به میزبانی وزارت علوم برگزارشد، اظهار داشت : هم اکنون 80 نفر از کارکنان ستاد وزارت علوم از ایثارگران هستند و در آزمون استخدامی  نیز 23 ایثارگر با رعایت شرایط علمی و قانونی و با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران  در حال طی مراحل استخدام هستند.
وی افزود:  امور اداری وزارت علوم برای ایثارگران پایه ایثارگری تعریف کرده است که در محاسبه حقوق و مزایای آنها تاثیر دارد .
دکتر شیخی گفت:جانبازان بالای 50 درصد و  بانوانی که همسر جانباز بالای 50 درصد هستند  می توانند از امکان کاهش ساعات کاری تا 4 ساعت استفاده کنند  .
مدیرکل امور اداری وزارت علوم افزود: بر اساس قانون  جامع خدمات ایثارگران ، به جانبازان بالای 25 درصد و فرزندان شهدا فوق العاده ایثارگری پرداخت  و  مطابق این  قانون به نسبت هر سال خدمت داوطلبانه  یک و نیم سال سنوات خدمت محاسبه و کسور بازنشستگی آن توسط وزارت علوم پرداخت می شود.
وی افزود: پرداخت حق بیمه درمان و تکمیلی نیز از دیگر خدمات وزارت علوم به ایثارگران است. 
دکتر شیخی گفت: در مناسبت های مختلف فرهنگی مانند هفته دفاع مقدس، روز جانباز و بازگشت آزادگان ، برنامه هایی با حضور وزیر و مدیران وزارت علوم برگزار و از ایثارگران گرامی تجلیل می شود.


( ۸ )