مدیرامورپژوهشی دانشگاه شهرکرد: گسترش مرزهای دانش بخشی از رسالت دانشگاهیان است

۱۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۷ کد : ۱۳۶۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۳
دکترمرتضی حسینی ن‍ژاد مدیرامورپژوهشی دانشگاه شهرکرد، گسترش مرزهای دانش را بخشی از رسالت دانشگاهیان دانست. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحسینی ن‍ژاد دراختتامیه سومین کنگره بین المللی فارماکولوژی ...
دکترمرتضی حسینی ن‍ژاد مدیرامورپژوهشی دانشگاه شهرکرد، گسترش مرزهای دانش را بخشی از رسالت دانشگاهیان دانست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحسینی ن‍ژاد دراختتامیه سومین کنگره بین المللی فارماکولوژی وعلوم دارویی دامپزشکی،  ضمن تشریح دستاوردهای محققان کشور و جایگاه دانشگاه شهرکرد دراین میان، گفت: گسترش مرزهای دانش، تنها بخشی از رسالت دانشگاهیان است و حرکت به سمت فعالیت های دانش بنیان، تلاش در جهت اتکا به محصولات تولید شده بر مبنای دانش، ایجاد مشاغل علم محور، حرکت به سمت افزایش تولیدات با کیفیت داخلی و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، رسالتی سنگین بر دوش دانشگاهیان است.
مدیرامورپژوهشی دانشگاه شهرکرد، با ارائه گزارشی از توانمندی ها و امکانات موجود دردانشگاه شهرکرد، ازتمامی محققان جهت مشارکت در پیشبرد اهداف عالی پژوهش و فناوری دعوت به همکاری کرد  و خواهان افزایش همکاری های پژوهشی شد و از محققان داخلی و بین المللی حاضر درجلسه خواست تا به این همایش به عنوان نقطه شروعی برای فعالیت های مشترک دانشگاهی نگاه کنند.
 گفتنی است دراین مراسم که باحضور محققانی از کشورهای استرالیا، آلمان، ایتالیا، ترکیه و تایلند برگزارشد، رشد چشم گیر ایران در زمینه تولید مقالات درسالیان اخیر، جایگاه جهانی ایران در تولید مقالات و نقش دانشگاه شهرکرد دراین میان شرح داده شد.