مجلس شورای اسلامی همیشه از فعالیت‌های علمی و پژوهشی حمایت می‌کند

۲۷ آبان ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۰ کد : ۱۳۵۵۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۳۳
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای ملی و منطقه‌ای پارک‌های علم و فناور ی در محوطه نمایشگاهی مجلس شورای اسلامی ، بر حمایت نمایندگان مجلس از فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه ت...
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای ملی و منطقه‌ای پارک‌های علم و فناور ی در محوطه نمایشگاهی مجلس شورای اسلامی ، بر حمایت نمایندگان مجلس از فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه تأکید کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، فرج‌الله عارفی، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت : در حال حاضر تعامل کمی ضعیف است و برای جبران این کاستی‏ها بهتر است که مسئولان، هرچه زودتر طرح‌های خود را ارائه دهند.
وی با اشاره به اهمیت نمایشگاه دستاوردهای ملی و منطقه‌ای پارک‌های علم و فناوری، که در محوطه نمایشگاه‏ی مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است، گفت: مسئولیت پارک‌های علم و فناوری با دولت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و این نهادها باید نیازها و مشکلات خود را در کمیسیون‌های تخصصی بیان کرده و برنامه‌های مدون خود را برای تحقق منویات رهبری، ارائه کند.
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: مجلس وظیفه خود می‌داند که از این حرکت حمایت کند و زمینه‌های رشد علمی و پژوهشی کشور را از طریق ابزارهای موجود فراهم کند.
عارفی با اشاره به اینکه تا ارائه لایحه بودجه زمان اندکی باقی مانده، تصریح کرد:  با توجه به سیاست‏های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری، نقش حمایتی مجلس در تحقق این سیاست‌ها مشخص است و دستور ایشان مبنی بر تخصیص چهار درصد تولید ناخالص داخلی تا پایان سال 1404 به اهداف علمی و پژوهشی از هم اکنون مورد توجه قرار گرفته که نمود آن را در بودجه سال آتی کشور شاهد خواهیم بود.
نماینده جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی، سخنان رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های کلی ابلاغ شده توسط ایشان را مبتنی بر نیازهای کشور و از روی شناخت علمی ایشان از مقوله‌های علمی و فناورانه ارزیابی کرد و گفت:  ایشان فرموده‌اند که ایران باید به قطب علمی و فناوری جهان اسلام تبدیل شود که با توجه به ظرفیت‌های موجود، کاملا دارای چنین قابلیتی هستیم.
عارفی افزود: نمونه به فعلیت رسیدن این ظرفیت‏ها پارک‌های علم و فناوری هستند که از طریق آن می‌توانیم حتی از جهات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز خود را در منطقه تثبیت کنیم.
گفتنی است، نمایشگاه دستاوردهای ملی و منطقه‌ای پارک‌های علم و فناوری، در محوطه نمایشگاهی مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است. این نمایشگاه چهار روزه که از 25 آبان ماه آغاز به کار کرده، به معرفی فعالیت‌ها و دستاورد‌های پارک‌های علم و فناوری استان‌های مختلف می‌پردازد.