لرزه نگار دیجیتال هوشمند خانگی درپانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری وزارت علوم

۲۹ آذر ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۹ کد : ۱۳۵۰۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۵۶۴
احمد پازوکی کارشناس موسسه تولید کننده این سیستم با نام "آرتانگاه نو ایرانیان" درخصوص این محصول گفت: لرزه نگار دیجیتال هوشمند خانگی، دستگاهی است که درمنازل مورد استفاده قرار می گیرد و صرفا جهت آگاهی از...
لرزه نگار دیجیتال هوشمند خانگی درپانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری وزارت علوم
احمد پازوکی کارشناس موسسه تولید کننده این سیستم با نام "آرتانگاه نو ایرانیان" درخصوص این محصول گفت: لرزه نگار دیجیتال هوشمند خانگی، دستگاهی است که درمنازل مورد استفاده قرار می گیرد و صرفا جهت آگاهی از زلزله، قبل از وقوع آن است تا دراین زمان اهالی منزل، فرصت پناه گیری در مکان های مناسب را داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پازوکی با اشاره به اینکه  این شرکت در راستای دانش بنیان شدن قرارگرفته است، گفت: این لرزه نگار برای مصارف خانگی طراحی شده است. دراین سیستم از سنسور شتاب استفاده شده  که شتاب زمین را در سه جهت اندازه گیری می کند.
وی هدف از ساخت  لرزه نگار هوشمند را زلزه خیز بودن تهران دانست و افزود: با توجه به اینکه تهران از سه منطقه، روی گسل قرار گرفته و دائما درمعرض خطر زلزله است، این دستگاه ساخته شده است.
همچنین این دستگاه برای اولین بار در دنیا و ایران ساخته شده و نمونه مشابه ای ندارد، این دستگاه درمرحله تجاری سازی و تولید انبوه قرار گرفته و قیمتی در حدود ۶۰۰ هزار تومان دارد.

( ۲ )