گشایش نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار مالزی با حضور دو دانشگاه ایران

۲۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۸ کد : ۱۳۴۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۹
نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار مالزی با حضور حدود 100 دانشگاه از این کشور جنوب شرق آسیا و جهان از جمله دو دانشگاه برتر ایران در کوالالامپور گشایش یافت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نمای...
نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار مالزی با حضور حدود 100 دانشگاه از این کشور جنوب شرق آسیا و جهان از جمله دو دانشگاه برتر ایران در کوالالامپور گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نمایشگاه دو روزه که در مرکز همایش های بین المللی کوالالامپور پایتخت مالزی گشایش یافت، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علامه طباطبایی و نماینده کارگروه تازه شکل گرفته "آموزش ایران" برای جذب دانشجویان بین المللی به همت رایزنی علمی ایران در شرق آسیا شرکت کرده اند.
همچنین ایران، ژاپن، کره جنوبی، انگلستان، آلمان، سوئیس، کانادا، ایرلند و استرالیا درنمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار مالزی شرکت کرده و در رقابتی فشرده تلاش دارند دانشجویانی از کشورهای مختلف را برای کسب علم در کشورشان جذب کنند.
عباس قنبری باغستان رایزن علمی ایران در شرق آسیا دراین نمایشگاه حضور دانشگاه های ایرانی با عنوان "آموزش عالی درایران" در این نمایشگاه را در راستای دیپلماسی علمی و ماموریت بین المللی شدن دانشگاه های برتر ایران دانست.
وی با اشاره به تجربه "جهانی شدن" سریع صنعت آموزش عالی مالزی طی 15 سال گذشته و حضور بیش از 120 هزار دانشجوی خارجی در مالزی،  افزود: با توجه به تجربه خوب این کشور در زمینه آموزش عالی، مالزی می توانند دروازه خوبی برای بین المللی شدن دانشگاه های برتر ایران و جذب دانشجوی بین المللی باشد.
نمایشگاه بین المللی آموزش عالی مالزی محلی برای شناخت بیشتر ظرفیت های پذیرش دانشجوی خارجی در کشورهای مختلف جهان است و نمایندگان ایران نیز درغرفه هایی به معرفی ظرفیت های خود به منظور پذیرش دانشجوی خارجی پرداختند.
دانشگاه علوم پزشکی تهران که تاکنون موفق به جذب حدود 500 دانشجو از کشورهای مختلف از سال 2011 میلادی شده است، مورد استقبال جوانان شرکت کننده در نمایشگاه قرار گرفته و با توانایی این دانشگاه که در رتبه های بالای جهانی است آشنا می شوند.
دانشگاه علامه طباطبایی نیز تلاش دارد در نخستین قدم ها برای جذب دانشجو در راستای دیپلماسی علمی وارد این رقابت جهانی شود و ظرفیت پذیرش برای دانشجویان خارجی در این دانشگاه تخصیص داده است.
دردانشگاه علامه طباطبایی تا حدود دو سال پیش تنها 60 دانشجوی خارجی مشغول تحصیل بودند که این رقم به حدود 200 دانشجو رسیده است، اما این دانشگاه تلاش دارد نسبت به جذب دانشجویان بیشتر خارجی اقدام کند.
همچنین پذیرش دانشجویان خارجی، برگزاری دوره های آموزشی و تبادل دانشجو ازجمله اهدافی است که نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار در مالزی دنبال می کند.
گفتنی است در کنار برگزاری نمایشگاه نشست هایی در مورد چگونگی پیدا کردن فرصت های تحصیلی و تشریح تحصیل خارج از مرزها مورد بررسی قرار می گیرد.