گسترش همکاری های مشترک علمی پژوهشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با دانشگاه های ژاپن

۰۳ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۹ کد : ۱۳۴۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۹
دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، به منظور گسترش همکاری های علمی پژوهشی وآکادمیک در سطح بین الملل با یک تیم تحقیقاتی ژاپنی، متشکل از اساتید دانشگاه های معتبر این کشور، تفاهم نامه همکاری امضا کرد. به گزارش ر...
گسترش همکاری های مشترک علمی پژوهشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با دانشگاه های ژاپن
دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، به منظور گسترش همکاری های علمی پژوهشی وآکادمیک در سطح بین الملل با یک تیم تحقیقاتی ژاپنی، متشکل از اساتید دانشگاه های معتبر این کشور، تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، بر مبنای این تفاهم نامه که به امضای دکتر علیرضا راستکار، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و پروفسور ماساکاتسو میاجیما، رئیس دانشکده زلزله شناسی دانشگاه کانازاوا رسید، دو طرف همکاری های بین دانشگاهی خود را که از سال 1384 به مدت 9 سال ادامه داشت، برای 3 سال دیگر تمدید کردند.
بر اساس این تفاهم نامه ، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشگاه کانازاوای ژاپن در زمینه تبادل دانشجو و استاد، برگزاری سمینارهای علمی و کارگاه های آموزشی به همکاری خواهند پرداخت و طرف ژاپنی متعهد شده  مطالعات لرزه شناسی اساسی را در کلیسای سنت استپانوس جلفا، ظرف مدت سه سال انجام دهد.
دکتر راستکار در آیین امضای این تفاهم نامه ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرایی شدن مفاد آن، توسعه روابط دانشگاهی را بویژه در زمینه تبادل استاد و دانشجو خواستار شد و اظهار داشت: دانشگاه های ژاپن و بویژه دانشگاه کانازاوا در زمینه مطالعالت زلزله شناسی تجارب و مطالعات ارزشمندی دارند و خواهیم کوشید تا در فرصتی که فراهم آمده است از این تجربیات استفاده کنیم.
پروفسور میاجیما سرپرست تیم ژاپنی نیز ضمن ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه با دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، تاکید کرد: بر اساس این تفاهم نامه، دوره های کوتاه مدت شش ماهه برای دانشجویان ایرانی ، در دانشگاه کانازاوا برگزار خواهد شد.
گفتنی است این هیئت ژاپنی از سال 84 در شهر تبریز مطالعات لرزه شناسی انجام می دهد و تا کنون بر روی بازار سرپوشیده تاریخی و ارک تبریز و مسجد کبود بررسی هاو تحقیقات مفصلی انجام داده و مطالعات این تیم ژاپنی در بازار تبریز و انتشار نتایج آن، سهم بزرگی در ثبت جهانی این اثر تاریخی داشته است.