گسترش همکاری های دانشگاه شهید چمران اهوازبا دانشگاه اوپولو لهستان

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۶ کد : ۱۳۴۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۴
در نشستی با حضور مسئولان دانشگاه شهید چمران اهواز ومعاون تحقیقات و برنامه ریزی دانشگاه اوپولو لهستان بر همکاری هرچه بیشتر بین دو دانشگاه در بخش های آموزشی و پژوهشی تاکیدشد. به گزارش روابط عمومی و...
در نشستی با حضور مسئولان دانشگاه شهید چمران اهواز ومعاون تحقیقات و برنامه ریزی دانشگاه اوپولو لهستان بر همکاری هرچه بیشتر بین دو دانشگاه در بخش های آموزشی و پژوهشی تاکیدشد.
به گزارش  روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اسلادزیک آندرزچ معاون تحقیقات و برنامه ریزی دانشگاه اوپولو لهستان در این نشست که در سالن جلسات حوزه دفتر معاونت پژوهشی دانشگاه برگزار شد، گفت:  این دو دانشگاه می توانند در رشته های مشترک همکاری های موثری داشته باشند.
وی افزود: دانشگاه Opole در سال 1994 تأسیس شده و دارای 18 هزار  دانشجو، 32 رشته، و 53 تخصص است.
معاون تحقیقات و برنامه ریزی دانشگاه اوپولو لهستان اظهار داشت: در بخش آموزشی این دانشگاه 203 پروفسور و دکترای تخصصی  و 327 نفر دکتر در حال آموزش به دانشجویان هستند.
دکتر اسلادزیک آندرزچ با  بیان اینکه این دانشگاه در سال 1998، به برنامه اراسموس اتحادیه اروپا محلق شده است گفت: یکی از امتیازات خاص این دانشگاه استقرار در منطقه‌ای چند فرهنگی است که به واسطه این تنوع فرهنگی مواد و داده‌های جالبی برای اجرای پژوهش در اختیار قرار می‌دهد.
وی ادامه دد: تاکنون در این دانشگاه 59 تفاهم نامه در زمینه تبادل دانشجو، شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارها با کشورهایی چون آمریکا، آلمان، بریتانیای کبیر، فرانسه، روسیه، اکراین، فنلاند، سوئد، ایتالیا، استرالیا، مجارستان و اسلواکی منعقد شده است.              
 در ادامه این نشست دکتر ابراهیم حاجی دولو معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز گزارشی از وضعیت این دانشگاه در بخش های آموزشی، پژوهشی و فناوری ارائه کرد.
همچنین در این نشست روسای دانشکده ها و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز به ارائه مطالبی در خصوص این دانشگاه و ظرفیت‌های علمی و پژوهشی آن پرداختند.
گفتنی است در حاشیه این نشست دکتر اسلادزیک آندرزچ معاون تحقیقات و برنامه ریزی دانشگاه اوپولو لهستان ضمن دیدار با دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز از بخش های مختلف این دانشگاه بازدید کرد.