گسترش همکاری های دانشگاه ایلام و دانشگاه واسط عراق

۲۸ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۰:۴۴ کد : ۱۳۴۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۳۶
<span id="ms-rterangepaste-start"></span> <div style="margin: auto 11.35pt auto 25.5pt"><span lang="FA" style="line-height: 150%; font-family: "tahoma", "sans-serif"; font-size: 18pt">دکترطاهر علی محمدی رئیس دانشگاه ایلام در دیدار با دکتر محیبس الوانلی رئیس دانشگاه واسط عراق و هیئت همراه ،گزارشی از وضعیت علمی و آموزشی دانشگاه ایلام ارائه کرد.</span></div> <div style="margin: auto 11.35pt auto 25.5pt"><span lang="FA" style="line-height: 150%; font-family: "tahoma", "sans-serif"; font-size: 18pt">به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در </span></div> ...
دکترطاهر علی محمدی رئیس دانشگاه ایلام در دیدار با دکتر محیبس الوانلی رئیس دانشگاه واسط عراق و هیئت همراه ،گزارشی از وضعیت علمی و آموزشی دانشگاه ایلام ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر علی محمدی اظهار داشت : بی شک پیشرفت دراستان های ایلام و واسط برای هر دو طرف مهم و مفید خواهد بود و این پیشرفت متأثر از توسعه دانشگاه های استان ایلام و واسط خواهد بود.
وی افزود: بنابراین لازم است مدیریت دو دانشگاه با حمایت استانداران ایلام و واسط با برقراری ارتباط مستمر و تبادل نظر و تعاملات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بر این مقوله توجه جدی داشته باشند.
دکترعلی محمدی گفت: یکی دیگر از نکاتی که مورد توجه ما بوده است ،بین المللی کردن دانشگاه ایلام دراین راستا می باشد و  امیدواریم با جذب دانشجویان عراقی این امر تحقق پذیرد.
رئیس دانشگاه ایلام در ادامه با بر شمردن زمینه های همکاری مانند تبادل استاد، تربیت مربی مشترک، برگزاری کنفرانس های بین المللی مشترک و برگزاری سخنرانی های علمی توسط استادان دو دانشگاه ، امکان استفاده از آزمایشگاه ها و کارگاه های فعال در دو دانشگاه ، زیر ساخت ها و امکانات دانشگاه ایلام را در این خصوص مناسب ارزیابی کرد و برای ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی اعلام آمادگی کرد.
درادامه دکتر محیبس الوانلی رئیس دانشگاه واسط عراق در سخنانی گفت : ما از لحاظ منابع مالی مشکل چندانی نداریم، ولی از لحاظ فضای فیزیکی  با کمبودهایی مواجه هستیم که با استفاده از امکانات موجود در دانشگاه ایلام می توانیم دانشگاه خود را به حد مناسبی برسانیم .
گفتنی است درپایان این دیدار رئیس دانشگاه واسط و هیئت همراه از امکانات موجود در دانشگاه ایلام بازدید کردند  .