گسترش فعالیت های دانشگاه رازی در جذب دانشجوی خارجی و انعقاد قرار داد همکاری با دانشگاه های خارج از کشور

۲۲ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۶ کد : ۱۳۴۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۰
دکتر علیزاده مدیرکل همکاری های علمی بین المللی دانشگاه رازی اظهار داشت: دانشگاه رازی با داشتن سه ظرفیت نیروی انسانی، مدیریت نیروی انسانی و موقعیت جغرافیایی خاص، شرایط ویژه ای در امر جذب دانشجویان خارج...
دکتر علیزاده مدیرکل همکاری های علمی بین المللی دانشگاه رازی اظهار داشت: دانشگاه رازی با داشتن سه ظرفیت نیروی انسانی، مدیریت نیروی انسانی و موقعیت جغرافیایی خاص، شرایط ویژه ای در امر جذب دانشجویان خارجی به ویژه دانشجویان عراقی دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علیزاده تصریح کرد: دانشگاه رازی از سوی وزارت علوم به عنوان دانشگاه پایلوت غرب کشور در زمینه جذب دانشجویان خارجی تعیین شده است.
مدیرکل همکاری های علمی بین المللی دانشگاه رازی گفت: در حال حاضر 77 دانشجوی خارجی که عمدتا عراقی هستند در رشته های مختلف مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی تحصیل می کنند.
وی ادامه داد: اولین دانشجوی خارجی دانشگاه رازی نیز چند ماه پیش از رساله دکتری خود در رشته زبان و ادبیات فارسی دفاع کرد و فارغ التحصیل شد.
دکتر علیزاده افزود: هم اکنون نیز بیش از 600 تقاضای پذیرش دانشجوی خارجی به دست ما رسیده و از آنجایی که دانشگاه رازی همواره کیفیت آموزشی را مدنظر دارد، پس از بررسی این درخواست ها و برگزاری مصاحبه با آنها اقدام به پذیرش بخشی از این متقاضیان خواهد کرد.
مدیرکل همکاری های علمی بین المللی دانشگاه رازی گفت: دانشگاه رازی به دنبال توسعه فعالیت‌های بین المللی خود و همچنین افزایش پذیرش دانشجویان خارجی است.
دکترعلیزاده همچنین با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه رازی  و واسط عراق گفت: در قالب این قرارداد دو دانشگاه متعهد شده اند که نسبت به تبادل دانشجو و استاد اقدام کنند.
وی همچنین از برگزاری کنفرانس علمی پژوهشی مشترک بین دانشگاه‌های رازی و واسط عراق در زمینه نانوتکنولوژی خبر داد و گفت: این کنفرانس مشترک تا سه ماه دیگر و به میزبانی دانشگاه واسط عراق برگزار خواهد شد.
دکتر علیزاده در خاتمه از انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه رازی و دانشگاه لیل فرانسه خبرداد و افزود: راه اندازی مرکز مطالعاتی و پژوهشی مشترک در حوزه علوم کامپیوتر از جمله مفاد تفاهم‌نامه اولیه بین دانشگاه‌های رازی و لیل فرانسه است.