گزارش کمیسیون آموزش در سی و هشتمین کنفرانس عمومی یونسکو

۱۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۳ کد : ۱۳۴۴۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۸۳
کمیسیون آموزش سی و هشتمین کنفرانس عمومی، امروز وارد پنجمین جلسه دستور کار خود می‌شود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، کمیسیون آموزش که از صبح روز چهارشنبه 14 آبان‌ماه آغاز به کار کرده است، امرو...
کمیسیون آموزش سی و هشتمین کنفرانس عمومی، امروز وارد پنجمین جلسه دستور کار خود می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، کمیسیون آموزش که از صبح روز چهارشنبه 14 آبان‌ماه آغاز به کار کرده است،  امروز با برگزاری دو جلسه فشرده در صبح و عصر به کار خود پایان خواهد داد. 
در دو روز گذشته نشست هایی با  موضوعاتی از قبیل نقش یونسکو در اجرای آموزش 2030، کنوانسیون جهانی تائید و به ‌رسمیت شناختن مدارک تحصیلی آموزش عالی، پیش‌نویس برنامه و بودجه 2021-2018 یونسکو در زمینه آموزش، پیش نویس برنامه و بودجه 2017-2016 یونسکو در آموزش، و همچنین کاربرد قطعنامه 67 موبوط به نهادهای آموزشی و فرهنگی در قلمروهای اشغالی عربی، مورد بحث و تبادل‌نظر نمایندگان دولت‌های عضو قرارگرفت.
در این کمیسیون، دکترمحدثه محب حسینی، رئیس گروه آموزش کمیسیون ملی یونسکو و دکتر امانی طهرانی، مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش شرکت داشتند که نظرات جمهوری اسلامی ایران را درخصوص نقش یونسکو در اجرای چارچوب عمل آموزش 2030، کنوانسیون جهانی تائید و به‌رسمیت شناختن مدارک تحصیلی آموزش عالی، و برنامه و بودجه 2017-2016 یونسکو و همچنین توصیه نامه‌ بازنگری شده در زمینه توسعه آموزش و یادگیری بزرگسالان و توصیه نامه آموزش فنی و حرفه‌ای مطرح کردند.
 گفتنی است تاکنون در این کمیسیون پیش نویس برنامه و بودجه 2021-2018 یونسکو، پیش نویس بودجه 2016-2017 یونسکو با اختصاص 124/437/800 دلار به آموزش و نیز توصیه نامه‌بازنگری شده آموزش و یادگیری بزرگسالان و توصیه‌نامه آموزش فنی و حرفه ای مورد تصویب قرار گرفته است.