پیام سرپرست دانشگاه رازی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

۰۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۰ کد : ۱۳۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۰
دکترمحمدابراهیم اعلمی آل آقا سرپرست دانشگاه رازی با صدور پیامی هفته دفاع مقدس، که درآن حماسه بی بدیل ملت غیور ایران اسلامی و بسیجیان دریادل و آزاده به جهانیان نشان داده شد را تبریک گفت. به گزارش روابط ...
دکترمحمدابراهیم اعلمی آل آقا سرپرست دانشگاه رازی با صدور پیامی هفته دفاع مقدس، که درآن حماسه بی بدیل ملت غیور ایران اسلامی و بسیجیان دریادل و آزاده به جهانیان نشان داده شد را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است:
۳۱ شهریور ماه، سالروز آغاز حمله ناجوانمردانه رژیم بعث عراق به ایران اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی، اولین روز از ایام مبارکی است که به نام هفته دفاع مقدس نام گذاری شده است.
هشت سال دفاع مقدس ملت سلحشور ایران در برابر همه زورگویان جهان، برگ زرینی از حماسه ملتی است که تا همیشه ی تاریخ، نه تنها ایرانیان بلکه همه ملت‌های آزاده جهان به آن افتخار می‌کنند.
یکی ازثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است. دردفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتگی‏ها و ایثارگری‏های خود، آئین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی، و ارزشی فرهنگی همه جریان‏ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع خود قرار داده و دفاع مقدس زمینه ساز فرهنگ مقدسی شد که طریق اتصال به ملکوت را هموار کرد .
اینجانب، فرارسیدن هفته دفاع مقدس را که نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است به ساحت مقدس حضرت بقیهً ا... الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)،ملت شهید پرور ایران اسلامی و جامعه دانشگاهی تبریک و تهنیت عرض می نمایم.