گردهمایی کارکنان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان بر سر مزار شهدای گمنام این دانشگاه برگزار شد

۱۵ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۹ کد : ۱۳۴۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۲
اعضای هیئت علمی، کارمندان و دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، همزمان با سی و ششمین سالگرد آغاز دهه فجر با حضور بر مزار شهید گمنام این دانشگاه به استقبال ایام ا... دهه فجر رفتند...
اعضای هیئت علمی، کارمندان و دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان،  همزمان با سی و ششمین سالگرد آغاز دهه فجر با حضور بر مزار شهید گمنام این دانشگاه به استقبال ایام ا... دهه فجر رفتند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم  که با حضور جمع کثیری از اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار شد، شرکت کنندگان با اهدای گل بر مزار شهید گمنام و قرائت فاتحه با آرمانهای شهدای والا مقام و امام راحل(ره) تجدید بیعت کردند.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علی نامدار مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ضمن تبریک این ایام پر برکت و خجسته گفت: در روز 12 بهمن مردی  بزرگ که در روند سیاسی جهان و در کش و قوس های جریانهای سیاسی آن زمان تاثیر گذار بود، تصمیم می گیرد به کشور بازگردد.
وی با بر شمردن ویژگی های امام خمینی(ره) افزود: وقتی وی تصمیم به بازگشت به کشور گرفت از اهالی منطقه(نوفل لوشاتو) خداحافظی کرده و از همسایه ها به خاطر ازدحام و مزاحمت های احتمالی ایجاد شده عذر خواهی کرد و البته این خود درس بزرگی برای همه ماست.
حجت الاسلام و المسلمین نامدار افزود: آن زمان چنان جوی در فرانسه ایجاد شد که  دولت وقت آن کشور مجبور به استقرار 5 هزار نیروی امنیتی در فرودگاه شد.
وی ادامه داد: ایشان به محض ورود به کشور در محل دفن شهدا در بهشت زهرا حاضر شدند و افرادی که برای انقلاب زحمت کشیدند را مورد تکریم قرار دادند.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان خاطر نشان کرد: ملت ایران همیشه در معادلات جهانی تاثیر گذار بوده و هیچ وقت سستی و خاموشی نداشته  و ملت مسلمان ایران بعد از انقلاب  تلاش های بسیاری در جهت پیشبرد اهداف انقلاب انجام داده و کشور را از دست بدترین دشمنان دین رهایی داده است.همانطورکه آگاه هستید ستیز با آمریکا یا دیگر ستمگران جرات هر کسی نبوده ولی ملت ایران اقتدار خود را در این خصوص نشان داده است.
وی در خاتمه گفت: امروز نیاز داریم تا بیش از هر زمان دیگری از خود مایه بگذاریم و به خاطر شهدا، امام و کشورمان تلاش های مستمر داشته باشیم تا بتوانیم کشور را به قیام مصلح بزرگ، حضرت مهدی(عج) برسانیم. اکنون نیز نیازمند همت اساتید و دانشگاهیان هستیم تا قلم به دست گیرند نیازهای تخصصی کشور را با توانمندی خویش برطرف سازند.