گردهمایی مدیران روابط عمومی دانشگاه های منطقه هفت کشور برگزار شد

۲۶ دی ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۸ کد : ۱۳۴۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۴
گردهمایی مدیران روابط عمومی دانشگاه های منطقه 7کشور با حضور مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمهدخت بروجردی مد...
گردهمایی مدیران روابط عمومی دانشگاه های منطقه هفت کشور برگزار شد
گردهمایی مدیران روابط عمومی دانشگاه های منطقه 7کشور با حضور مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمهدخت بروجردی مدیرکل روابط عمومی این وزارت در این گردهمایی اظهار داشت: خوشبختانه عملکرد روابط عمومی به گونه ای شده که مدیران به این کارکرد ایمان داشته و وضعیت روابط عمومی ها آنطور که باید، محقق شده است.
وی افزود: هدف از سفر به کرمان انتخاب دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه های منطقه هفت کشور است وهمزمان با گردهمایی امروز کارگاه ارتباطات اقناعی را برای همکاران برگزار خواهیم کرد.
وی با اشاره به برگزاری مراسم چهلمین سال تاسیس دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: برای برگزاری چهلمین سال دانشگاه باید کارآفرینان فارغ التحصیل دانشگاه را یافته و به کمک آنها این مراسم را برگزار کنید.
دکتربروجردی با اشاره به مشکلات و محدودیت های اعتباری و بودجه ای تصریح کرد: جز انجام پژوهش برای کسب منابع، راهی نداریم و باید از ظرفیت های استان برای رفع مشکلات دانشگاه شهید باهنر کرمان استفاده شود.
سپس دکتراسماعیل بایبوردی معاون مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم در سخنانی گفت : به اهمیت کار روابط عمومی در آیات و روایات اسلامی اشاره شده و در این زمینه می توان از آیات نخست سوره قلم یاد کرد.
وی افزود : در جهان امروز روابط عمومی ها به عنوان حاملان ارتباط بیش از هر واحد و نهاد دیگری می توانند در وصل و فصل دل ها و کردارها نقش آفرینی کنند و روابط عمومی ها به واسطه ارتباطات با رسانه ها و افکار عمومی می توانند از چیزهایی که نیست، هست ساخته و بالعکس از امور هست، نیست ساخته وروابط عمومی ها می توانند بسترساز مشروعیت، اعتماد، مشارکت، ثبات و امنیت در جامعه بوده و یا برعکس جامعه را در انحراف، عدم مشروعیت و ثبات قرار دهند.
معاون مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم در ادامه گفت: رشد شتابان فعالیت های علم، پژوهش و فناوری جزو مقولاتی محسوب می شود که وجود دارد و روابط عمومی موسسات آموزش عالی کشور وظیفه دارند از اطلاع رسانی این حوزه غافل نشوند.
وی بیان کرد: در سال 57 هیچ قطب علمی در کشور وجود نداشت و در حال حاضر 154 قطب علمی در ایران وجود دارد و در بخش های علمی، فرهنگی و بین المللی فعالیت های علمی رشد خوبی داشته است.
معاون مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: روابط عمومی ها باید اطلاع رسانی و تبلیغات حوزه علم و فناوری را به صورت علمی و درست انجام دهند وزمانی که مقام معظم رهبری سیاست های کلی علم و فناوری را ابلاغ کردند و رییس جمهورنیز راه های برون رفت از مشکلات کشور را اتصال به اقتصاد دانش بنیان مطرح  می کند و نظام  هم بر روی دانشگاه های مهارت گرا سیاست گذاری می کند، وظیفه ما سنگین تر می شود.
دکتربایبوردی تصریح کرد: برای رسیدن به رتبه اول علمی منطقه در چشم انداز نظام باید روابط عمومی ها نیز ارتقا پیدا کرده و روابط عمومی با رتبه اول می تواند اطلاع رسانی این کارها را انجام دهد.
وی در پایان گفت : موسسات آموزش عالی کشور به هشت منطقه تقسیم شده که در این تقسیم بندی استان های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان در منطقه هفت قرار دارند و وزارت علوم برای اطلاع رسانی به مخاطب، نیاز به سلسله نهادهایی دارد و در این راستا و به جهت برقراری ارتباط در روابط عمومی دانشگاه ها، شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه ها تشکیل شده است.
گفتنی است در پایان این گردهمایی انتخابات شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه های منطقه هفت کشور به منظور تعیین دبیر منطقه برگزار شد و دکتر مهدی نقی زاده مدیر روابط عمومی دانشگاه شهید باهنرکرمان به عنوان دبیر منطقه 7 انتخاب شد.