گردهمایی بین المللی سالانه "سیستم های ابعاد پایین" در دانشگاه تبریز برگزار می شود

۱۷ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۶ کد : ۱۳۳۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۷
گردهمایی بین المللی سالانه "سیستم های ابعاد پایین"،خرداد ماه سال جاری در پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی دانشگاه تبریز برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اصغر عسگری دبیر علمی این...
گردهمایی بین المللی سالانه "سیستم های ابعاد پایین"،خرداد ماه سال جاری در پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی دانشگاه تبریز برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اصغر عسگری دبیر علمی این گردهمایی، با اعلام این خبر گفت: این گردهمایی به مناسبت سال جهانی نور با محوریت ویژگی های نوری و ادوات اپتوالکترونیکی برگزار می شود و هدف آن فراهم آوردن محیطی مناسب برای تبادل نظر در زمینه تازه های فیزیک سیستمهای ابعاد پایین با تاکید بر کاربردهای نوری است.
وی افزود: گردهمایی مذکور در ادامه برگزاری مدرسه های پیشرفته با موضوعیت گرافن، ادوات اپتوالکترونیکی و سیستم‌های دوبعدی نوین که در سال های گذشته برگزار شده بود، در این پژوهشکده انجام می گیرد و فرصت مناسبی برای محققان و علاقه مندان و بویژه دانش پژوهان جوان و دانشجویان است که با شرکت در آن از سخنرانی های متخصصان مدعو داخلی و خارجی بهره برده و به بحث وتبادل نظر بپردازند.
دبیر علمی گردهمایی بین المللی سالانه "سیستم های ابعاد پایین" تصریح کرد: استادانی از دانشگاه اینسوبریاایتالیا، دانشگاه ژائو مه اسپانیا، انستیتو تکنولوژی های نوین ازمیر و ICTP-ECAR ترکیه، دپارتمان مهندسی برق- دانشگاه صنعتی توب آنکارا، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه علوم پایه دامغان در این گردهمایی به سخنرانی خواهند پرداخت.
به گفته وی، همچنین به منظور فراهم کردن فرصتی برای معرفی کارهای پژوهشی جدید و ارائه نتایج و یافته‌های پژوهشی تعداد محدودی مقاله جهت ارایه، صرفا به صورت پوستر پذیرفته خواهد شد و علاقه‌مندان می توانند تازه ترین یافته های خود را تاپنجم اردیبهشت ماه سال جاری در قالب چکیده یک صفحه ای ارسال کنند و بعد از انجام مراحل داوری توسط کمیته علمی، بهترین مقالات ارسال شده، جهت ارائه، پذیرش خواهند شد.
عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز افزود: مقالات برگزیده نیز بعد از داوری نهایی در شماره ویژه مجله علمی پژوهشی "نانومقیاس"، مجله تخصصی انجمن نانوفناوری ایران، به چاپ خواهد رسید.
گفتنی است گردهمایی سالانه "سیستم های ابعاد پایین"، چهارم و پنجم خردادماه سال 94 در پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود و به شرکت کنندگان گواهی پایان دوره اعطا خواهد شد.