گردهمایی بزرگ دانشگاهیان اردکان به مناسبت هفته پژوهش و روز دانشجو

۲۹ آذر ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۹ کد : ۱۳۳۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۴
درگردهمایی بزرگ دانشگاهیان اردکان که به همت دانشگاه اردکان و با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان در دانشکده فنی و حرفه ای شهیدبهشتی برگزارشد، روز دانشجو و هفته پژوهش گرامی داشته شد. به گزارش روابط عموم...
درگردهمایی بزرگ دانشگاهیان اردکان که به همت دانشگاه اردکان و با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان در دانشکده فنی و حرفه ای شهیدبهشتی برگزارشد، روز دانشجو و هفته پژوهش گرامی داشته شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدرضا تابش نماینده مردم اردکان درمجلس شورای اسلامی که مهمان ویژه این مراسم بود درسخنانی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، دانشجویان را تأثیرگذارترین قشر جامعه عنوان کرد که بایستی به آنها حرمت نهاد.
وی افزود: فعالیت دانشجو فقط درمسائل آموزشی و درسی خلاصه نمی شود بلکه دارای حق هم هست و آینده از آن اوست و بایستی به این قشر پرشور و نشاط اعتماد کرد و انگیزه داد تا در محیطی سرشار از اعتماد و امید به آینده تحرک علمی داشته باشد.
عضو هیئت رئیسه فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار امیدواری کرد: دانشجویان با هر گرایش سیاسی بتوانند در دولت تدبیر و امید فعالیت های دانشجویی خود را سامان دهند.
دکترتابش بخش دیگری ازسخنانش را به هفته پژوهش اختصاص داد و مباحثی را که با عنوان«پژوهش و قانون گذاری» تدوین کرده بود برای دانشگاهیان اردکان ارائه داد. نماینده مردم اردکان درمجلس شورای اسلامی ضمن اینکه بر علمی بودن و کاربردی بودن پژوهش ها تأکید کرد از دانشگاه های اردکان خواست پژوهش های خود را درموضوعات مبتلابه و موردنیاز شهرستان ازجمله صنعت، اقتصاد، توزیع درآمدها، مهاجرپذیری، محیط زیست و آسیب های اجتماعی سوق دهند.
عضو هیئت امنای دانشگاه های علم و صنعت ایران و یزد با ارائه چند آمار دراین حوزه تصریح کرد: درسال جاری مجموعه بودجه ای که دولت و شرکت ها به امر پژوهش اختصاص داده اند6 هزارمیلیارد است که اگر محقق شود2/7 درصد از بودجه های عمومی است در حالی که درسال 1404 بایستی 4درصد از تولید ناخالص داخلی را به امر پژوهش اختصاص بدهیم که رقمی حدود 25 میلیارد تومان می شود.
دکتر تابش ازدانشگاه ها خواست با تشکیل ستادی با محوریت فرمانداری اولویت های پژوهشی اردکان را با مشارکت شرکت های مستقر در منطقه مورد بررسی قرار دهند.
دراین گردهمایی دکترغفوری چرخابی رئیس دانشگاه اردکان هم در سخنانی، یاد و خاطره شهدا و بویژه شهدای گمنام را که در دانشکده فنی و حرفه ای شهیدبهشتی به خاک سپرده شدند ،گرامی داشت و گفت: پیشرفت و امنیت ایجاد شده درکشورمان مرهون جان فشانی شهدای گرانقدر می باشد.
وی درادامه با ارائه گزارشی افزود: درسال 88 که این مرکز آموزش عالی به عنوان اولین مرکز آموزش عالی اردکان مستقل در اردکان تأسیس شد تا به امروز پیشرفت های چشم گیری در دانشگاه اردکان حاصل شده است که افزایش رشته ها به 31 رشته، افزایش دانشجو به 1870 نفر،افزایش هیئت علمی به 55 نفر و ایجاد 9 رشته درمقطع کارشناسی ارشد و راه اندازی ساختمان جدید دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی درسال جاری ازجمله این موارد می باشد.
رئیس دانشگاه اردکان همچنین با گرامی داشت هفته پژوهش گفت: درسال جاری 10 طرح داخل دانشگاهی، 4 طرح برون دانشگاهی و 10 جلد کتاب  و 73 عدد مقاله آی اس آی از اعضای هیئت علمی دانشگاه اردکان به چاپ رسیده است.
گفتنی است اجرای گروه پیرامید، اجرای گروه رادیو دانشگاه و پخش کلیپی از کانون عکس دانشگاه از جمله دیگر برنامه های این مراسم بود.