گردهمایی بررسی روش‌های بین المللی سازی آموزش عالی ایران در دانشگاه آلیکانته اسپانیا برگزار شد

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۷ کد : ۱۳۳۹۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۰
گردهمایی بررسی روش‌های بین المللی سازی آموزش عالی ایران با حضور روسا و معاونان برخی از دانشگاه های ایران و اسپانیا در دانشگاه الیکانته اسپانیا برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این گردهمای...
گردهمایی بررسی روش‌های بین المللی سازی آموزش عالی ایران با حضور روسا و معاونان برخی از دانشگاه های ایران و اسپانیا در دانشگاه الیکانته اسپانیا برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این گردهمایی، تجربیات شش دانشگاه علامه طباطبایی، فردوسی مشهد، سیستان و بلوچستان، کردستان، شیراز و شهید چمران اهواز و دو دانشگاه اسپانیایی الیکانته و مورسیا در زمینه روش‌های جذب دانشجویان خارجی، اجرای برنامه های تبادل دانشجو، جذب پروژه های بین المللی و غیره مورد بررسی و گفت‌وگو قرار گرفت.
همچنین برنامه های آتی این کنسرسیوم دانشگاهی در یک سال آینده نیز تدوین شد. از جمله این برنامه ها، برگزاری مشترک شش کارگاه آموزشی در زمینه بین‌المللی سازی آموزش عالی و دعوت از دیگر دانشگاه های ایرانی برای شرکت در این کارگاه ها است.
گفتنی است از سوی دانشگاه فردوسی مشهد دکتر هاشمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر غنایی رئیس اداره دانشجویان بین الملل و دکتر واحدیان مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه شرکت کردند.