گردهمایی ویژه دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه مازندران برگزار شد

۱۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۵ کد : ۱۳۳۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۹
گردهمایی ویژه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه مازندران با حضور مسئولان و مدیران دانشگاهی و دوهزار نفر از دانشجویان دختر و پسر در باشگاه ورزشی حضرت قائم (عج) پردیس دانشگاه مازندران برگزار شد.به گزارش ...
گردهمایی ویژه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه مازندران با حضور مسئولان و مدیران دانشگاهی و دوهزار نفر از دانشجویان دختر و پسر در باشگاه ورزشی حضرت قائم (عج) پردیس دانشگاه مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر اصغری آقمشهدی رئیس دانشگاه مازندران، ضمن خیرمقدم به دانشجویان، آنها را گل سرسبد اقصی نقاط کشور معرفی کرد که با حضور سبزشان فضای معنوی دانشگاه را عطرآگین کرده و به مقطع جدیدی از زندگی علمی شان ورود کردند.
دکتر اصغری آقمشهدی سپس به معرفی دانشگاه مازندران پرداخت و گفت: دانشگاه مازندران با 12 دانشکده و 13هزار دانشجو به عنوان قطب آموزش عالی و دانشگاه منتخب و مادر استان به خود می بالد که شما را در آغوش خود جای داده است.
وی همچنین  خطاب به دانشجویان گفت: اگرچه این دانشگاه مانند سایر دانشگاه های کشور از وجود برخی کمبودها مانند خوابگاه رنج می برد اما تلاش تمامی مدیران و دست اندرکاران دانشگاه این است که محیطی آرام برای رشد و تربیت و حفظ روحیه و نشاط شما فراهم کنند لذا سعی کنید با بهره گیری از امکانات موجود دانشگاه در پایان 4 ساله تحصیلات خود در مقطع کارشناسی به یک نیروی متخصص، کارآمد و پاسخگو به جامعه تبدیل شوید زیرا شمایید که باید آینده کشور را بسازید و اگر این چنین شدید قطعا می توان گفت دانشجوی موفقی هستید.
دکتر اصغری آقمشهدی در بخش دیگری از سخنان خود به دانشجویان توصیه کرد: فرصت ها را مغتنم بشمارید و با مدیریت کردن زمان و هدر ندادن وقت و جوانی خود در کنار فعالیت های علمی، با حضور در فعالیت های فرهنگی و تشکل های دانشجویی، توانمندی های خود را تقویت کنید و به عبارتی علاوه بر تحصیل علم، به تهذیب نفس خود بپردازید که این دو در کنار هم به منزله دو بال برای پیشرفت و سعادت است.
رئیس دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه دانشجویان عزیز برای موفقیت باید ابزارهای آن را در اختیار بگیرند گفت: داشتن هدف در زندگی، دارا بودن همت عالی، داشتن دوستان خوب، استفاده از تجربیات دیگران و مشورت با آنها و نظم و انضباط و برنامه ریزی دقیق از ابزارهای موفقیت هستند.
دکتر اصغری آقمشهدی در پایان ضمن تاکید دانشجویان به رعایت مقررات دانشجویی گفت: در دانشگاه با مقررات مختلف آموزشی و مقررات مربوط به آداب دانشجویی آشنا شوید و در اجرای آن تمام همت خود را به کار ببندید که این امر تمرینی است برای اجتماعی شدن و زندگی در جامعه مدنی. هم مقررات را پذیرا باشید و هم  آنها را اجرایی کنید.
دکتر محمود دیانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران نیز در این مراسم خطاب به دانشجویان ورودی جدید، اظهار امیدواری کرد که بهترین خاطرات زندگی شان در دانشگاه مازندران رقم بخورد.
عضو هیات رییسه دانشگاه در پایان به دانشجویان توصیه کرد: حتما ارتباط تان را با همه بخش های دانشگاه و از جمله معاونت فرهنگی و اجتماعی حفظ کنید.
همچنین دکتر کوروش نوذری معاون اداری و مالی دانشگاه مازندران ، در سخنانی با اشاره به رتبه بندی دانشگاه های کشور، دانشگاه مازندران را در بین سایر دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم، در رتبه 17 معرفی کرد و گفت: امروز دوباره حرکت سریع و رو به رشد دانشگاه مازندران آغاز شده است و به عنوان مثال دانشکده فنی و مهندسی ما با یک نرخ رشد بسیار مطلوبی رو به پیشرفت است که با وجود اینکه تنها چند سال از تاسیس آن می گذرد اما جوانان بسیار مستعدی را به عنوان عضو هیات علمی جذب کرده و افق روشنی را برای دانشگاه مازندران ترسیم کرده است.
دکتر نوذری سپس به افق چشم انداز 1404 اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته  تا حدود 11 سال دیگر سمبل و نماد آموزش عالی در شمال کشور یعنی از مرزهای آستارا تا مرزهای بندر ترکمن باشیم چون عزم و اراده رسیدن به این هدف در مسئولان دانشگاه دیده می شود.
سپس دکتر شادمهر میردار معاون آموزشی دانشگاه در گردهمایی دانشجویان ورودی جدید گفت: دانشگاه مازندران میزبان 1600 دانشجوی جدید در مقطع کارشناسی و 1105 دانشجوی جدید تحصیلات تکمیلی است که در مجموع امسال 2705 دانشجوی جدید در دانشگاه مازندران حضور دارند که با انرژی که به مجموعه می دهند انشاءالله باعث سربلندی و افتخار دانشگاه خواهند شد.
دکتر میردار سپس به درصد آمار دانشجویان جدید اشاره کرد و افزود: از مجموع 1600 دانشجوی کارشناسی، 76 درصد متعلق به خانم ها و حدود 24 درصد مربوط به دانشجویان پسر می باشد.
دیگر سخنران این مراسم دکتر سید حسین حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران بود که در سخنانی ویژگی های یک دانشجوی نمونه و موفق را خوب درس خواندن و تلاش جهت ارتقای علمی دانست و خطاب به دانشجویان گفت: باید تمام همت خود را صرف تحصیل علم نموده و در پی دانش اندوزی باشد
مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه مازندران، دومین ویژگی دانشجوی مطلوب را کسب آمادگی برای ارائه خدمات، مطابق با نیاز اجتماعی و علاقه فردی دانست وگفت: این بدان معنی است که هدف او از درس و تحصیل خدمت‏گزاری باشد، نه صرف اندوختن علم.
حجت الاسلام حسینی در ادامه ویژگی سوم دانشجوی حقیقی را ارتقای سطح معنویت فردی و به دنبال آن ارتقای کیفی امور معنوی دانشگاه و جامعه عنوان کرد و افزود: دانشجو در برنامه زندگی معنوی خود نیز  باید باعث پیشرفت گردد و همچون یک الگو عمل کند
وی هوشیاری و تیزبینی و داشتن قدرت تحلیل سیاسی و قبل از آن آگاهی صحیح و دقیق از پدیده‏های اجتماعی و اتخاذ موضع آگاهانه و صحیح و بجا و مناسب و برخاسته از مبانی اسلامی را از دیگر ویژگی‏های دانشجوی مسلمان و از ضروریات زندگی دانشجویی معرفی کرد و کفت: جامعه از یک دانشجو انتظار دارد افزون بر تدبیر و تفکر در مورد پدیده‏ها و امور سیاسی به صورت آگاهانه بر روی آنها تأثیر بگذارد و مردم را در این مواقع هدایت و راهنمایی کند
وی در پایان به فرمایش رهبر معظم انقلاب در جمع دانشجویان دانشگاه تهران در سال 1377 اشاره کرد که فرمود: عزیزان من! رابطه با خدا را جدّی بگیرید، شماها جوانید، به آن اهمیت بدهید، با خدا حرف بزنید، از خدا بخواهید، مناجات، نماز، نماز با حال و با توجه برای شما خیلی لازم است؛ مبادا اینها را به حاشیه برانید.