پنجمین جشن دانش آموختگان دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد

۱۷ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۹ کد : ۱۳۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۸۳
مراسم پنجمین جشن دانش آموختگان دانشگاه حضرت معصومه(س) با حضور رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) و تنی چند از مدیران و استادان دانشگاه برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر علی رضا با...
 پنجمین جشن دانش آموختگان دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد
مراسم پنجمین جشن دانش آموختگان دانشگاه حضرت معصومه(س) با حضور رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) و تنی چند از مدیران و استادان دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر علی رضا باقری ثالث در سخنانی ضمن تبریک موفقیت دانش آموختگان در اخذ درجه کارشناسی، این موفقیت را ثمره زحمات خانواده های دانش آموختگان دانست و افزود: والدین دانش آموختگان امروز بیش از خود آنان خوشحالند و حق هم همین است چرا که حاصل زحماتشان را مشاهده می کنند.
دکتر باقری ثالث ادامه داد: امروز که روز شکوهمندی است، در حقیقت کل خانواده دانشگاه حضرت معصومه(س) اعم از دست اندرکاران، مدیران، استادان و کارکنان مسرور از این موفقیت هستند.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: عزیزانی که امروز موفق به دانش آموختگی شده اند، هرگز از خانواده این دانشگاه جدا نخواهند شد و همواره اینان به افتخارات دانشگاه افتخار می کنند و دانشگاه نیز به موفقیت های آنان فخر و مباهات می کند.
دکتر باقری ثالث افزود: خوشبختانه امروز دانشگاه حضرت معصومه(س) در زمینه علمی زبانزد است و آمار قبولی دانش آموختگان در آزمون کارشناسی ارشد مؤید این است که به طور متوسط بیش از 70 درصد آنان در دانشگاه های معتبر کشور پذیرفته شده اند.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش دیگری از سخنان خود جنبه های فرهنگی و مذهبی شهر مقدس قم و تحصیل در این دانشگاه پرداخت و اظهار امیدواری کرد: تمامی دانش آموختگان از مواهب فرهنگی و مذهبی دانشگاه و شهر قم بهره مند شده باشند.
دکتر باقری در ادامه با ذکر روایتی از امام حسین (ع) که می فرمود: میزان ارزش هر کس به اندازه سودمندی اوست از دانش آموختگان خواست همواره در جهت طی پله های ترقی و پیشرفت و سودمندی برای کشور تلاش کنند همچنان که تا کنون نیز همین طور بوده و موفقیت های دانش آموختگان دانشگاه چه در حوزه علمی و ادامه تحصیل و چه در ورود به فضای کسب و کار به لطف خدا در حد مطلوبی بوده است.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سایت در حال احداث دانشگاه گفت: متأسفانه به رغم جدیت دانشگاه در پیشبرد پروژه های عمرانی، امکان برگزاری این جشن در سایت اصلی دانشگاه فراهم نگردید.
 وی در عین حال اظهار امیدواری کرد: در آینده ای نه چندان دور بتوان در فضای اصلی دانشگاه در خدمت این عزیزان باشیم.
وی در پایان از زحمات بی دریغ استادان و کارکنان دانشگاه در جهت ایجاد بسترهای لازم جهت موفقیت این دانش آموختگان صمیمانه قدردانی کرد.
در ادامه حجت اسلام و المسلمین آخوندزاده نیز در سخنانی ضمن تبریک این جشن با شکوه به دانش آموختگان و خانواده های آنان از دست اندرکاران این جشن شکوهمند تقدیر کرد.
حجت الاسلام آخوندزاده در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به دانش آموختگان گفت:  تحصیل در شهر مقدس قم و توفیق هم جواری با کریمه اهل بیت(ع) توفیقی است که در طی این سال ها کسب نموده اید و من امیدوارم حداکثر بهره را از این نعمت برده باشید.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در بخش دیگر اظهارات خود با ذکر آیه شریفه فَإِذَا فَرَغْتَ فَانصَبْ توضیح داد: معنای این آیه شریفه آن است که پروردگار از پیامبر اکرم می خواهد که ای پیامبر هنگامی که از از کاری فارغ شدی مانند شما که دوران تحصیل در این دوره را سپری نمودید، به فعالیت دیگری مشغول شوید.
آخوندزاده ادامه داد: بر مبنای این آیه شریفه فراغت از تحصیل معنایی ندارد و همه باید در طی مدارج بالاتر و در دیگر عرصه های زندگی خود چه امور زندگی و چه شغلی تلاش نمایند.
در بخش دیگری از مراسم نماینده دانش آموختگان سوگند نامه دانش آموختگی را قرائت کرد.
گفتنی است تجلیل از دانش آموختگان ممتاز علمی و نیز فعالین فرهنگی بخش دیگری از این مراسم بود که توسط رییس و مدیران دانشگاه صورت گرفت.