گرامی داشت سالروز شهادت دکترچمران و روز بسیج استادان در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۱ کد : ۱۳۳۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۸۰
گرامی داشت سالروز شهادت دکترچمران و روز بسیج استادان در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت الله علی اکبر رشاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی دراین مراسم گف...
گرامی داشت سالروز شهادت دکترچمران و روز بسیج استادان در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت الله علی اکبر رشاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی دراین مراسم گفت: محیط دانشگاه‌های کشور باید علاوه بر علم، جایگاهی برای تقوا، معنویت، جهاد و انقلابی‌گری باشد و علاوه بر علم جایگاهی برای تقوا، معنویت، جهاد و انقلابی‌گری نیز باشد.
آیت الله رشاد با تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) و بااشاره به منقبت کریم اهل بیت گفت: امیدواریم بتوانیم از فیوضات این ماه بهره کافی و وافی را بهره مند شویم
رئیس پژوهشکده فرهنگ و اندیشه  با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید چمران گفت: این شهید هم دردفاع مقدس و هم در حفظ استقلال کشور با دسیسه‌گران و دشمنان مبارزه کرد. شهیدچمران هم با دشمن خارجی و هم دشمن داخلی یعنی نفس عماره مبارزه کرد و اکنون به عنوان شخصیتی دانشگاهی و عارف شناخته می‌شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درادامه گفت:  این شهید بزرگوار علاوه بر جهاد در راه خداوند، اهل عرفان و نیایش نیز بود و مناجات نامه ها و دل نوشته های زیبایی از وی موجود است که دلیل روح بلند و عارفانه وی است .
آیت الله دکتررشاد با اشاره به وجود الزامات شرعی و دینی در دانشگاه‌های کشور، ابراز کرد: تعداد کثیری از تمام استادان کشور بسیجی ، انقلابی و دلسوز هستند درحالی‌که در هیچ کدام از کشورهای منطقه از چنین وضعیتی برخوردار نیستند، بایستی قدردان این نعمت الهی بود و عملکردی قابل توجه درهمه حوزه‌ها داشته و راستای ترویج فرهنگ اسلامی و تربیت جوانان انقلابی تلاش کنند.
گفتنی است اجرای تواشیح و اقامه نماز مغرب و عشاء و صرف افطاری استادان به همراه خانواده از دیگر بخش های این مراسم بود.