گرامی داشت روز ملی دامپزشکی دردانشگاه ایلام

۲۰ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۸ کد : ۱۳۳۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۶
مراسم گرامی داشت روز ملی دامپزشکی دردانشگاه ایلام با حضور مسئولین استانی، اعضای هیئت علمی، دانشجویان، سازمان دامپزشکی و کارکنان دردانشگاه ایلام برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دک...
مراسم گرامی داشت روز ملی دامپزشکی دردانشگاه ایلام با حضور مسئولین استانی، اعضای هیئت علمی، دانشجویان، سازمان دامپزشکی و کارکنان دردانشگاه ایلام برگزارشد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکترمحمدعلی اکبری رئیس دانشگاه ایلام، با تبریک روز ملی دامپزشکی و با اشاره به این نکته که مجموعه دامپزشکی یکی از قدیمی ترین واحدهای دانشگاه است، گفت: وظیفه دانشگاه این است که برای توسعه استان تمام توان خود را بکارگیرد و برای این مهم باید رابطه ی دانشگاه و جامعه تقویت شود.
وی افزود: بنده با اینکه دراین مورد تخصصی ندارم اما ابراز نگرانی می کنم از اینکه در استان ایلام در حوزه دامپزشکی عرف بر علم غلبه کرده است.
وی با بیان اینکه امنیت غذایی جامعه مدیون زحمات دامپزشکان است، افزود: باید تلاش کنیم و با همکاری و همراهی هم اداره جامعه را ازحالت عرفی خارج کرده و مسیر ورود از جامعه سنتی به جامعه صنعتی را به درستی هموارکنیم.
رئیس دانشگاه ایلام  درپایان با ابرازامیدواری ازحضور مجموعه ای دانشمند و متخصص در حوزه دامپزشکی دردانشگاه ایلام، گفت: توسعه رشته های دامپزشکی و توسعه دانشکده پیرا دامپزشکی از برنامه های اصلی دانشگاه است.
دکترحشمت‌اله عسکری معاون توسعه امور اقتصادی استاندار ایلام در مراسم روز ملی دامپزشکی دردانشگاه ایلام گفت: دامپزشکی تضمین کننده سلامت سفره‌‎ شهروندان یک جامعه است.
وی با بیان اینکه تحولات علم دامپزشکی بر کسی پوشیده نیست، افزود: بنیان دانشگاه ایلام دراولین روزهای شکل‌گیری با راه‌اندازی آموزشکده دامپزشکی بنا نهاده شد و دامپزشکی امروز توانسته تضمین کننده سرمایه فعالان بخش کشاورزی درحوزه‌های مرغداری، گاوداری و استخرهای پرورش ماهی باشد.
معاون توسعه اموراقتصادی استاندارایلام درادامه گفت: سفره های رنگارنگ ما که خانواده‌ها بر سر آن می‌نشینند سلامت آن توسط فعالان عرصه دامپزشکی تامین می‌شود و باید گفت که سالم‌ترین، جوان‌ترین و کیفی‌ترین دستگاه اجرایی دراستان دامپزشکی است و همواره جز دستگاه‌های برتر استان معرفی شده است.
دکترعسگری درپایان به کم شدن فاصله بین صنعت و دانشگاه اشاره و گفت: فعال سازی دفاتر ارتباط دانشگاه و صنعت می‌تواند برخی از خلا‌های موجود را برطرف کند.
گفتنی است دیگرسخنرانان این مراسم دکتروهاب پیرانی مدیرکل دامپزشکی استان ایلام و دکتر بهروز یاسمی  بودند.