گام نخست تبدیل استان هرمزگان به مرکز مطالعات آب کشور برداشته شد

۲۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۳ کد : ۱۳۳۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۸
دانشگاه هرمزگان موفق شد با انجام پروژه های تحقیقاتی، برگزاری سمینارهای علمی مرتبط و جمع آوری نظرات کارشناسان و محققان ، گامی مهم در حل مشکل منابع آب این استان بردارد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، ...
گام نخست تبدیل استان هرمزگان به مرکز مطالعات آب کشور برداشته شد
دانشگاه هرمزگان موفق شد با انجام پروژه های تحقیقاتی، برگزاری سمینارهای علمی مرتبط و جمع آوری نظرات کارشناسان و محققان ، گامی مهم در حل مشکل منابع آب این استان بردارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این راستا تفاهم نامه ای میان شرکت های آب منطقه ای و دانشگاه هرمزگان امضا شد تا از ظرفیت های دانشگاه برای هرچه بهتر اجرا شدن این طرح ها در استان استفاده شود.
کمک به ارتباط میان صنعت آب و دانشگاه، تعریف طرح های تحقیقاتی در قالب طرح های پژوهشی کاربردی، ارتباط میان کارگروه ها در دانشگاه و شرکت های آب و برگزاری دوره های آموزشی از جمله اهداف مبادله این تفاهم نامه بوده است.
استاندار هرمزگان نیز در آئین مبادله این تفاهم نامه عنوان کرد: هرمزگان یکی از استان های خشک است که با کمبود آب مواجه است.
جاسم جادری تصریح کرد: استان هرمزگان باید به مرکز مطالعات آب تبدیل شود و صاحب نظران و کارشناسان بتوانند ایده های خود را در این زمینه مطرح کنند و نگرانی ها در بحث آب رفع شود.