کنفرانس ملی انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه پایدار در دانشگاه زابل برگزار شد

۲۹ دی ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۹ کد : ۱۳۳۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۱
پژوهشکدۀ مواد پیشرفته و انرژی‌های نو سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در اولین کنفرانس ملی انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعۀ پایدار حضور یافت.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، اولین کنفرانس ملی انرژی‌های...
پژوهشکدۀ مواد پیشرفته و انرژی‌های نو سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در اولین کنفرانس ملی انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعۀ پایدار حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، اولین کنفرانس ملی انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعۀ پایدار به میزبانی دانشگاه زابل برگزار شد.
این کنفرانس با هدف فراهم‌کردن بستر مناسب برای کنکاش، تبادل افکار و اندیشه‌های محققان، اساتید، مدیران، کارشناسان و خبرگان علمی و صنعتی کشور درزمینه‌های مختلف فناوری‌های پیشرفته انرژی‌های تجدیدپذیر و در جهت توسعه پایدار، ارائه دستاوردهای اندیشمندان و صاحب‌نظران این فناوری‌ها به جامعه علمی و صنعتی، توجه و دقت‌نظر دست‌اندرکاران صنعت و جامعه به ضرورت توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست و کمک به ایجاد فرهنگ مصرف بهینه انرژی برگزار شد.
در این کنفرانس با تشکیل میزگردهای تخصصی طی دو روز 68 مقاله پذیرفته‌شده در کنفرانس به صورت سخنرانی و پوستر در 4 سالن به‌طور هم‌زمان ارائه شد.
همچنین طی جلسات جداگانه و نیز در برنامه‌های افتتاحیه و اختتامیه کنفرانس مباحث مفصلی در مورد تمامی موضوعات مختلف مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر و چگونگی اقتصادی‌کردن استفاده از آن‌ها و ارائۀ راهکارهای عملی و اجرایی برای توسعۀ استفاده از این انرژی‌ها در منطقه و اثرات آن‌ها بر توسعۀ اقتصادی و اشتغال‌زایی برای مردم منطقه و نیز ارتباط تمامی موضوعات مطرح شده در سازگاری با محیط‌زیست و توسعۀ پایدار استان صورت گرفت.
   پژوهشکدۀ مواد پیشرفته و انرژی‌های نو سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران برای همکاری و ایفای رسالت علمی خود در هرچه بهتر برگزارشدن و ارتقای غنای علمی و تخصصی این کنفرانس با معرفی مهندس سعید بهنام، از متخصصین گروه  انرژی‌های نو پژوهشکده مواد پیشرفته و انرژی‌های نو سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران برای شرکت در کنفرانس، نقش فعالی را در این زمینه ایفا کرد.
مهندس بهنام آمادگی پژوهشکده مواد پیشرفته و انرژی های نو سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران را برای تشریک مساعی و همکاری با دانشگاه‌های مختلف شرکت‌کننده در کنفرانس در راستای توسعۀ استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر از طریق کارگروه مذکور، اعلام داشت.
گفتنی است پژوهشکده مواد پیشرفته و انرژی‌های نو سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در نظر دارد با انجام مذاکرات و تبادل‌نظرها و پیگیری‌های لازم از طریق بخش‌های ذی‌ربط در وزارت متبوع و همکاری مسئولین منطقه، نقش مؤثرتری را در پیاده‌کردن عملی اهداف کنفرانس مذکور به نفع مردم محروم منطقه ایفا کند.