کلنگ احداث استخر پرورش آبزیان در دانشگاه زابل به زمین زده شد

۳۰ دی ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۱ کد : ۱۳۳۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹۳
این مراسم باحضور سرپرست، اعضای هیئت رئیسه، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه زابل کلنگ احداث استخر پرورش آبزیان در مزرعه آموزشی و تحقیقاتی سد سیستان، به زمین زده شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،‌ د...
این مراسم باحضور سرپرست، اعضای هیئت رئیسه، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه زابل کلنگ احداث استخر پرورش آبزیان در مزرعه آموزشی و تحقیقاتی سد سیستان، به زمین زده شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،‌ دکترموسی بهلولی سرپرست دانشگاه زابل در آیین کلنگ زنی این استخر گفت: در راستای راهبرد اقتصاد مقاومتی و با هدف انجام امور تحقیقاتی درخصوص پرورش آبزیان با توجه به شرایط خاص منطقه، دانشگاه زابل اقدام به احداث استخر پرورش آبزیان در مزرعه تحقیقاتی سد سیستان می کند.
وی افزود: اعضای هیئت علمی دانشگاه زابل با توجه به مباحث مربوط به تبخیر آب در استفاده از چاهک ها و با ارائه راهکارهای مناسب و زیست سازگار و نیز بکارگیری نتایج حاصله، در ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی در منطقه سیستان مؤثر باشند.
دکتربهلولی گفت: ترویج فرهنگ کارآفرینی درمنطقه باعث رشد اقتصادی می شود و دانشگاه را نیز به اهداف تعیین شده آن که رسیدن به یک دانشگاه کارآفرین است می رساند و اقتصاد منطقه را دچار تحول و پویایی خواهد کرد.
گفتنی است استخر پرورش آبزیان در زمینی به مساحت یک هکتار با استفاده از توانمندی های اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه و از محل صرفه جویی در هزینه ها ساخته خواهد شد.