قرار داد همکاری مرکز بین المللی تحقیقات علمی و فناوری پزشکی با وزارت علوم امضا شد

۱۹ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۵ کد : ۱۳۲۶۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۳۳
قرارداد همکاری ایجاد مرکز بین¬المللی تحقیقات علمی و فنآوری پزشکی پروفسور سمیعی، میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پروفسور مجید سمیعی و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران امضا شد. به گزارش روابط عمومی...
قرار داد همکاری مرکز بین المللی تحقیقات علمی و فناوری پزشکی با وزارت علوم امضا شد
قرارداد همکاری ایجاد مرکز بین¬المللی تحقیقات علمی و فنآوری پزشکی پروفسور سمیعی، میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پروفسور مجید سمیعی و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران امضا شد.
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم در مراسم امضای این قرارداد ضمن تشکر از زحمات پروفسور سمیعی در ایجاد این مرکز گفت: خوشحالیم که شرایط برای همکاری¬های علمی و بین¬المللی بسیار مساعد است و زمینه همکاری در عرصه¬های بین¬المللی به وجود آمده است.
دکتر مضطرزاده رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران نیز ضمن خوش آمدگویی ، برنامه های سازمان پژوهش ها را در خصوص این مرکز اعلام کرد و اظهار داشت: احداث حدود 5000 متر مربع ساختمان برای این مرکز آغاز شده و حدود 50 درصد هم پیشرفت داشته است. سایر فضاهای مقدماتی و آزمایشگاه های مهندسی پزشکی هم آماده شده و با تأمین بودجه لازم، کار به مراحل نهایی نزدیک می شود.
پروفسور مجید سمیعی نیز روز امضای قرارداد را یک روز تاریخی دانست و گفت: پایه¬گذاری این مرکز که می¬تواند از اساسی¬ترین مراکز علمی و تحقیقاتی کشور باشد، سالیان سال می¬تواند نیازهای پزشکی علمی و مطالعاتی کشور را برطرف کند.
پروفسور سمیعی با تأکید بر این نکته که امروز، حرف ها زده شده و وقت عمل است، افزود: همه ما خدمتگزار مردم ایران هستیم و برای من لذت بخش است که می¬بینم در کشور ما افرادی چنین شیفته خدمت وجود دارند که قبول مسئولیت کرده و بار توسعه علمی کشور را به دوش می¬کشند.
رئیس مرکز بین¬المللی تحقیقات علمی و فناوری پزشکی ادامه داد: بر اساس این قرارداد، ما سه وظیفه به عهده داریم که شامل انتخاب هیئت مدیره 11 نفره، کمیته علمی 7 نفره و انتخاب 8 الی 10 گروه علمی تحقیقاتی است که هریک از این گروه ها شامل حداقل 100 محقق خواهد بود.
پروفسور سمیعی تأکید کرد : در این مرکز بین¬المللی که در تاریخ هزار ساله ایران نظیر آن  وجود ندارد، حدود  صدها محقق شب و روز کار خواهند کرد و همه عاشقان ایران درک می¬کنند افرادی که به احداث این مرکز  همت گماشته¬اند، جز علاقه به ایران و ایرانی انگیزه¬ای دیگری نداشته¬اند.
گفتنی است در مراسم امضای این قرارداد، پروفسورفالبوش یکی از بزرگ ترین جراحان مغز و اعصاب جهان و پروفسور نسرین معظمی نیز حضور داشتند.