قدردانی سرپرست دانشگاه یزد از افتخارآفرینان این دانشگاه در جشنواره ملی حرکت

۲۰ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۲:۵۵ کد : ۱۳۲۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۴
<div dir="None">دکترمحمدصالح اولیا سرپرست دانشگاه یزد از تلاش های علمی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان این دانشگاه که منجر به درخشش انجمن های دانشجویی دانشگاه در جشنواره ملی حرکت شد، قدردانی کرد.</div> <div dir="None"><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وز</div> ...
دکترمحمدصالح اولیا سرپرست دانشگاه یزد از تلاش های علمی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان این دانشگاه که منجر به درخشش انجمن های دانشجویی دانشگاه در جشنواره ملی حرکت شد، قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراولیا دراین نشست گفت: دانشگاه یزد به شما فعالان علمی افتخار می کند، انگیزه ای که شما انجمن های علمی برای فعالیت های علمی دارید بسیار ارزشمند است و رویکرد کلی مدیریت دانشگاه این است که از انجمن های علمی حمایت کند.
سرپرست دانشگاه یزد با بیان اینکه بودجه ای را برای انجمن های علمی باید در نظر گرفت، گفت: باید برای انجمن های علمی یک سرانه تعریف کنیم یعنی اینکه سهم هر یک از انجمن ها شفاف روشن شود.
وی افزود: میزان فعالیت و کیفیت کار انجمن و تعداد اعضای انجمن را باید ارزیابی کنیم تا سهم هر انجمنی مشخص شود.
دکتراولیاء گفت: برنامه ریزی کار را به خود انجمن واگذار کنیم تا خود دبیران تصمیم بگیرند که چگونه از بودجه تحت اختیار خود استفاده کنند و در پایان هر سال انجمن ها کار خود را ارائه دهند تا ابتکارات و خلاقیت ها معلوم شوند.
سرپرست دانشگاه یزد همچنین درباره برخی نارسایی‌ها و محدودیت ها گفت: محدودیت ها همیشه وجود دارند اما نباید مانع رشد تعالی ما بشوند چراکه انسانها همواره در محدودیت‌ها رشد می‌کنند.
وی با اشاره به لزوم بسترسازی برای فعالیت‌های علمی و پژوهشی در دانشگاه افزود: حوزه معاونت پژوهشی باید مرکز نوآوری یا مراکز رشد و فناوری را فعال کند تا بعضی از گروه های علمی دراین قالب فعالیت کنند و دراین صورت انجمن ها کار معمول خود را انجام دهند و مابقی امور درمراکز نوآوری یا مراکز رشد و فناوری دنبال شود.
سرپرست دانشگاه با بیان اینکه لازم است تا مزایا و مشوق هایی برای دبیران واعضای انجمن‌های علمی فراهم شود، افزود: تقویت انجمن‌های علمی، تقویت دانشگاه است و همه دانشکاه باید کمک کند تا مشکلات رفع شود.
درپایان این جلسه که معاون فرهنگی اجتماعی و مدیر امور فرهنگی دانشگاه نیز در آن حضور داشتند، از دانشجویانی که در ششمین جشنواره ملی حرکت حایز رتبه های برتر شده بودند، تجلیل شد.
گفتنی است دانشگاه یزد در ششمین جشنواره ملی حرکت با کسب 3 مقام برگزیده از میان 80 دانشگاه و موسسه آموزش عالی سطح کشور، رتبه پنجم را به خود اختصاص داد.