قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از انعقاد تفاهم نامه همکاری‌ علمی و فناوری بین ایران و ترکیه خبر داد

۲۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۷:۵۸ کد : ۱۳۲۰۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۹۲
دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی و فناوری بین ایران و ترکیه خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر حسین سالار آملی با اشاره به حضو...
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از انعقاد تفاهم نامه همکاری‌ علمی و فناوری بین ایران و ترکیه خبر داد
دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی و فناوری بین ایران و ترکیه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر حسین سالار آملی با اشاره به حضور رئیس جمهور در آنکارا گفت: وزیر علوم به تیم رئیس جمهور در آنکارا پیوست تا اقدامات اجرایی لازم برای انعقاد تفاهم نامه بین ایران و ترکیه را در زمینه علمی و فناوری فراهم آورد.
وی افزود: وزیر علوم روز جمعه عازم ترکیه شد و قرار است در تفاهم نامه‌ای که به امضا می‌رسد بستر همکاری گسترده علمی و فناوری بین دو کشورفراهم شود.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه ایران و ترکیه نیمی از تولید علمی جهان اسلام را بر عهده دارند،گفت: همکاری علمی و فناوری ایران و ترکیه باعث توسعه فعالیت آنها در زمینه‌های مذکور می‌شود.
دکترسالار آملی در مورد تفاهم نامه‌ منعقده بین ایران و ترکیه اظهار داشت :‌ تفاهم نامه مذکور در زمینه تبادل استاد و دانشجو و انجام پروژه‌های مشترک علمی و فناوری است و برای این منظوراعضای کارگروه مشترک دو کشور برای عملیاتی کردن تفاهم نامه معرفی شده‌اند.