قائم مقام وزیر علوم : نگاه به "مسئولیت" در مدیران آموزش عالی تضامنی است

۳۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۶ کد : ۱۳۲۰۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۸۲
قائم مقام وزیر علوم در سیزدهمین نشست ماهانه  شورای مدیران وزارت علوم گفت: از آنجا که کارکردها در حوزه های مختلف به نوعی به یکدیگر مرتبط می باشند بر این اساس مسئول...
قائم مقام وزیر علوم : نگاه به "مسئولیت" در مدیران آموزش عالی تضامنی است
        قائم مقام وزیر علوم در سیزدهمین نشست ماهانه  شورای مدیران وزارت علوم گفت: از آنجا که کارکردها در حوزه های مختلف به نوعی به یکدیگر مرتبط می باشند بر این اساس مسئولیت های مدیران تضامنی است و هر مدیر علاوه بر زیرمجموعه خود برای پیشرفت و توفیقات کلیّت آموزش عالی احساس مسئولیت می کند.
        به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد سعید تسلیمی اظهار داشت: نشست ماهانه  شورای مدیران فرصتی است تا مدیران با اطلاع از امور و فعالیت های بخش های دیگر و از رهگذر تبادل تجربیات، در پیشرفت مجموعه آموزش عالی نقش آفرینی کنند.
       وی تأکید کرد: شایسته است مدیران آموزش عالی ضمن ارزیابی مستمر، فاصله عملکرد و بازدهی حوزة مسئولیت خود با استانداردها و انتظارات را برآورد کرده و  با برنامه ریزی های جامع تر و تعیین راهکارهای مؤثرتر به تحقق اهداف آموزش عالی بیش از پیش عینیت و سرعت بخشند.
       دکتر تسلیمی گفت: ضرورت دارد  مدیران آموزش عالی همواره به فراگیری قوانین بالادستی و آیین نامه ها و بخشنامه های ابلاغی و عمل به آنها اهتمام داشته و تقویت روزافزون بنیه های مدیریتی خود را وجهه همت قرار دهند.
       وی با ابراز خرسندی از اینکه مدیران آموزش عالی از استادان شایسته دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هستند خاطر نشان کرد: باید از  زمان حداکثر استفاده را کرده و در دوران مسئولیت به عنوان مدیران ستاد، دانشگاه ها و  مراکز پژوهش و فناوری در پیاده کردن طرح ساماندهی جامع آموزش عالی مساعدت کرد.
      گفتنی است در طول این نشست چند تن از مدیران وزارت علوم گزارشی از اقدامات مربوط به حیطة مسئولیت خود ارائه کرده و  در خصوص پاره ای موضوعات مشترک در سطح وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبادل نظر کردند.