قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور :مشارکت خرد جمعی و ارتقای فرهنگی در راس امور قرار گیرد

۲۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۲ کد : ۱۳۱۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۷
قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور گفت: آموزش باز و از راه دور دانشگاه پیام نور، یکی از شاخصه های مهم درشکستن سد کنکور بوده است و بدون شک این نحوه آموزش منحصر به فرد ، دانشگاه پیام نور را به ...
قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور گفت: آموزش باز و از راه دور دانشگاه پیام نور، یکی از شاخصه های مهم درشکستن سد کنکور بوده است و  بدون شک این نحوه آموزش منحصر به فرد ، دانشگاه پیام نور را  به عنوان ابر دانشگاه معرفی کرده است .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمدرضا سرمدی در مراسم اختتامیه اجلاس روسای مراکز دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه به عنوان سازمان یادگیرنده در راس سازمان های یادگیرنده هر جامعه است  و برای این مهم به یک تفکر مشارکت جویانه نیاز دارد تا بتواند به سمت کیفی سازی حرکت کند .
وی با اشاره به اهداف اجلاس روسای مراکز استانی دانشگاه پیام نور گفت:  این اجلاس با هدف بررسی مسائل مربوط به چشم انداز دانشگاه ، چالش ها و موائع موجود ، ارائه راهکاری های برون رفت و برطرف کردن موانعی که در سر راه اهداف دانشگاه قرار دارد ، برگزار شد.
دکتر سرمدی به پیام سال مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت : بنیادی ترین مسئله در اجلاس روسای مراکز دانشگاه پیام نور ، سرلوحه قرار دادن شعار «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» در راس همه امور دانشگاه است و دانشگاه پیام نور باید بتواند نقش بسزایی در ارتقای فرهنگ جامعه اسلامی داشته باشد .
وی در پایان با اشاره به برخی اقدامات دانشگاه در بحث کیفی سازی گفت: تفویض اختیار مدیریت اجرایی در بحث کیف سازی منابع درسی ، ارتقابخشی سیستم گلستان ، سازماندهی آزمایشگاه ملی و قطبی ، بازنگری آیین نامه های دانشگاه ، گسترش آموزش مجازی ، توسعه زبان و ادبیات فارسی و تدوین منشور اخلاقی  از جمله اقدامات انجام شده است.