فن بازارها فرصتی مناسب برای عرضه محصولات دانش بنیان در سراسر کشور

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۰ کد : ۱۳۱۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۴
مهندس محسن مختاری مدیرکارگزاری فن بازار منطقه ای استان سمنان گفت : فن بازارها فرصت خوبی برای عرضه محصولات دانش بنیان در سراسر کشورهستند . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس مختاری با بیان این مطلب ...
مهندس محسن مختاری مدیرکارگزاری فن بازار منطقه ای استان سمنان گفت : فن بازارها فرصت خوبی برای عرضه محصولات دانش بنیان در سراسر کشورهستند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس مختاری با بیان این مطلب درنشست تخصصی فن بازار مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان که با هدف کمک به بازاریابی و فروش شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد برگزار شد، گفت : ایجاد فن بازار منطقه ای در استان سمنان فرصت های خوبی برای شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان فراهم می کند تا بتوانند هم دستاوردهای خود شامل خدمات و محصولات دانش بنیان را به سراسر کشور ارائه دهند و هم از فناوری ها، خدمات و محصولات عرضه شده در سراسر کشور بهره مند شوند.
وی همچنین دراین نشست به معرفی فن بازار پرداخت و نحوه استفاده فناوران از مزایا و تسهیلات فن بازار را تشریح کرد .
محمدصادق ولی پور مدیرمرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان هم در این نشست یکی از مهمترین گام های حمایتی دراین زمینه را بستر سازی برای توسعه کسب و کار و تجاری‌سازی محصولات علمی و تحقیقاتی مؤسسات و شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه فناوری ها و صنایع پیشرفته کشور دانست .
ولی پور ادامه داد: بسترسازی دراین حوزه نیازمند ایجاد و توسعه زمینه‌های همکاری و تعاملات نزدیک، اطلاع رسانی، تبادل اخبار مربوط به دستاوردهای علمی و فناوری، عرضه و تقاضای فناوری ها و محصولات شرکت های دانش بنیان و ایجاد هم‌افزایی میان کلیه عوامل بخشی و غیر بخشی فعال در این حوزه‌ها در کشور است.
به گفته وی تعامل با فن ‌بازار ملی ایران، یکی از بسترهای مهم زمینه‌ساز برای ایجاد و توسعه مبادلات و تعاملات در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی است .
گفتنی است درپایان این نشست مسئولان واحدهای فناور نظرات خود را درخصوص همکاری با فن بازار بیان کردند.