فعالیت رسمی مرکز نوآوری پارک علم وفناوری هرمزگان در دانشگاه علمی کاربردی میناب آغاز شد

۲۰ مهر ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۰ کد : ۱۳۱۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۲
در مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان و رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان فعالیت رسمی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در دانشگاه علمی کاربردی میناب آغاز شد.به گزارش روابط عم...
فعالیت رسمی مرکز نوآوری پارک علم وفناوری هرمزگان در دانشگاه علمی کاربردی میناب آغاز شد
در مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان و رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان فعالیت رسمی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در دانشگاه علمی کاربردی میناب آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، علی رئوفی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان در این مراسم با بیان اینکه کسب علم و دانش بازنشستگی ندارد، خاطرنشان کرد:برای کسب علم و دانش هیچ وقت دیر نیست و متخصصین زیادی در حوزه های مختلف داریم که از سنین میانسالی کسب علم و دانش را آغاز کرده اند و الان جزو بهترین متخصصان کشور هستند.
وی گفت: همه باید در حوزه ای که فعالیت می کنند بهترین باشند از این رو بر دانشجویان نیز لازم است در رشته ای که تحصیل می کنند بهترین متخصص باشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید به سمت کاربردی شدن حرکت کنند، افزود: با راه اندازی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در دانشگاه علمی کاربردی میناب شاهد کاربردی شدن دانش کسب شده توسط دانشجویان باشیم.
علی فتی رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان نیز در این مراسم، راه اندازی مرکز نوآوری در دانشگاه علمی کاربردی میناب را به فال نیک گرفت و گفت: خروجی دانشگاه های ما تحویل جمعیت زیاد نیروی متخصص بیکار به جامعه است و برای رفع این معضل می بایست زیرساخت های نوآوری و فناوری را فراهم کرد تا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی کارآفرین باشند.
وی با بیان اینکه دهه آینده دهه پیشرفت است، افزود: اگر می خواهیم اول بودن خود را تثبیت کنیم باید به سمت توسعه شرکت های دانش بنیان حرکت کرده و نوآور باشیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان در ادامه با اشاره به راه اندازی مراکز نوآوری در استان هرمزگان گفت: مراکز نوآوری پارک علم و فناوری در 13 مرکز راه اندازی می شود تا ماموریت پارک علم و فناوری در توسعه زیرساخت های فناوری محقق شود.

سید ابراهیم موسوی رئیس دانشگاه علمی کاربردی میناب نیز در این مراسم با اشاره به راه اندازی مرکز نوآوری پارک فناوری در دانشگاه میناب گفت: نسل امروز دانشگاه ها باید دانشگاه کارآفرین باشد و راه اندازی مرکز نوآوری نیز در راستای همین سیاست هاست.
وی با بیان اینکه برای کارآفرین بودن دانشگاه ها زمینه فراهم است ودانشگاه علمی کاربردی نیز گام هایی را در این مسیر برداشته است، افزود: دانشگاه علمی کاربردی میناب در پنج ساله دوم فعالیت خود هدف گذاری هایی را در این مسیر انجام داده است.
سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از راه اندازی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در دانشگاه علمی کاربردی میناب افزود: پیش بینی یک عنصر مهم برای گذر از بحران های آینده خواهد بود.

( ۱ )