فراخوان معرفی داوطلب برای دریافت جایزه ابن سینای یونسکو (2015)

۲۱ آبان ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۸ کد : ۱۳۰۸۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۱۳
به ابتکار جمهوری اسلامی ایران و باهمکاری سازمان یونسکو، جایزه ابن سینا برای اخلاق در علم ازسال 2002 در یونسکو پایه‌گذاری شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این جایزه هر دو سال یکبار به افراد و گروه‌ه...
به ابتکار جمهوری اسلامی ایران و باهمکاری سازمان یونسکو، جایزه ابن سینا برای اخلاق در علم ازسال 2002 در یونسکو پایه‌گذاری شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این جایزه هر دو سال یکبار به افراد و گروه‌هایی که تحقیقات و فعالیت‌های شاخص و برجسته‌ای در زمینه اخلاق علمی و فناوری انجام داده‌اند اعطا می‌شود و سال 2015 چهارمین دوره برگزاری اعطای این جایزه است.
جایزه ابن سینا برای اخلاق درعلم شامل یک مدال طلا مزین به تصویر ابن سینا، ده هزار دلار و یک هفته سفر علمی به ایران است که طی آن برنده جایزه در جلسه های بحث و سخنرانی دردانشگاه‌ها و نهادهای تحقیقاتی کشور و ملاقات‌های علمی با استادان و متخصصان ایرانی شرکت می‌کند.
این جایزه با هدف به رسمیت شناختن فعالیت های افراد یا گروه ها در زمینه اخلاق در علم ایجاد شده است و تفکر اخلاقی را در مورد مسائل پیش آمده به واسطه پیشرفت‌های حاصل شده در علم و فن‌آوری ترویج می کند؛ هدفی که از جمله اولویت‌های یونسکو نیز به‌ شمار می‌رود. گفتنی است علاقه مندان می توانند برای دریافت فرم مربوط و تکمیل آن و برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت کمیسیون ملی یونسکو www.irunesco.org   مراجعه کنند.