فارغ التحصیلی نخستین دانش آموخته دکترای دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان

۰۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۹ کد : ۱۳۰۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۳
با برگزاری مراسم دفاع نخستین دانشجوی دوره دکتری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتر الهام قهساره به عنوان اولین فارغ التحصیل دوره دکترای این دانشکده فارغ التحصیل شد.به گزارش روابط عمومی وزا...
با برگزاری مراسم دفاع نخستین دانشجوی دوره دکتری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتر الهام قهساره به عنوان اولین فارغ التحصیل دوره دکترای این دانشکده فارغ التحصیل شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این دانش آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان که دوره دکترای رشته علوم مرتع را از سال 1389 در دانشکده منابع طبیعی این دانشگاه آغاز کرده بود، خرداد ماه جاری موفق به دفاع از رساله دکتری خود با درجه عالی شد.
رساله دکتری این دانش آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان با عنوان " ارزیابی قابلیت زراعی کردن گونه‌‌های جنس گون برای کاشت در دیم‌زارهای کم بازده در مناطق نیمه‌‌استپی زاگرس مرکزی ایران" با راهنمایی دکتر محمدرضا وهابی و دکتر مهدی بصری از اعضای هیئت علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان به انجام رسیده است.
نخستین دانش آموخته دکتری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان در رساله دکتری خود ضمن بررسی امکان استقرار این نوع از گونه‌های گون در دیم‌زارهای کم ‌بازده زاگرس مرکزی برای جلوگیری از فرسایش، کاهش حاصلخیزی خاک، هدر رفت آب، تولید علوفه با کیفیت بالا و در نهایت درآمد اقتصادی بیشتر، به معرفی این گونه ها ونیز چهار گونه باکتری‌ دی‌آزوتروف‌ که با ریشه‌های گونه‌های گون مورد مطالعه همزیستی می کنند پرداخته است.
گفتنی است دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان که فعالیت خود را از سال 1372 و با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی آغاز کرده در حال حاضر در شش رشته مرتعداری، بیابان زدایی، آبخیزداری، محیط زیست ( در سه گرایش)، تکثیر و پرورش آبزیان و بوم شناسی آبزیان شیلاتی در مقطع کارشناسی ارشد و در سه رشته علوم مرتع، محیط زیست (در سه گرایش) و تکثیر و پرورش آبزیان در مقطع دکتری نیز دانشجو می پذیرد.

( ۱ )