غلامرضا تاجگردون: سرانه‌ای شدن بودجه دانشگاهها، تصمیمی علمی و ارزشمند است

۰۷ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۲ کد : ۱۳۰۰۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۹۴
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه‌ای شدن بودجه آموزش عالی، تصمیمی علمی و ارزشمند و گامی بزرگ در جهت توزیع متناسب و متعادل بودجه‌ آموزش عالی ‌است . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم...
غلامرضا تاجگردون: سرانه‌ای شدن بودجه دانشگاهها، تصمیمی علمی و ارزشمند است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه‌ای شدن بودجه آموزش عالی، تصمیمی علمی و ارزشمند و گامی بزرگ در جهت توزیع متناسب و متعادل بودجه‌ آموزش عالی ‌است .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم تحقیقات و فناوری دکتر غلامرضا تاجگردون که در جمع رؤسای دانشگاه‌ها سخن می‌گفت با اشاره به هماهنگی دولت و مجلس گفت: ما براین باوریم که هماهنگی دولت و مجلس آینده خوبی را برای علم و پژوهش رقم خواهد زد.
وی در ادامه به کاهش قیمت نفت و نقش آن در کاهش درآمدهای دولت اشاره کرد و گفت: تدبیر دولت در محاسبات قیمت نفت از 100 دلار به 72 دلار، بسیار معقولانه ومنطقی بود ولی تداوم کاهش به سطح 55 دلار، باعث شد رقمی حدود 12هزار میلیارد تومان کاهش در آمد داشته باشیم که حذف چنین رقمی از بودجه کار بسیار دشواری است.
وی تأکید کرد: علی رغم همه این مسائل، دولت به بخش آموزش عالی توجه داشته و این بخش را از اولویت‌های خود دیده است.
رئیس کمیسیون برنامه بودجه، سرانه‌ای شدن اعتبارات دانشگاه‌ها را یک تصمیم علمی و ارزشمند دانست که مدل آن نیازمند اصلاح و تکمیل است و از رؤسای دانشگاه ها خواست تا با اعلام نظرات و دیدگاه‌های خود در زمینه این مدل، به توزیع عادلانه اعتبارات میان دانشگاه‌ها یاری رسانند.
دکتر تاجگردون، اولویت بندی مسائل و مشکلات را راهکار دیگر مقابله با چالش‌های موجود اعلام و تأکید کرد که رؤسای دانشگاه‌ها در زمینه های مختلف،  با مجلس همکاری نزدیک داشته باشند.