غرفه دانشگاه صنعتی اصفهان، غرفه برترپانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور

۲۹ آذر ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۵ کد : ۱۳۰۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۱
با معرفی 12 غرفه برتر پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور در حوزه دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، فن بازار و دستگاه های اجرایی، دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان برتر را به خود اختصاص داد.به گزارش...
با معرفی 12 غرفه برتر پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور در حوزه دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، فن بازار و دستگاه های اجرایی، دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان برتر را به خود اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم  ، در روز پایانی این نمایشگاه، در بخش دانشگاهی، غرفه دانشگاه صنعتی اصفهان به همراه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه عالی دفاع ملی و پژوهشگاه مهندسی ژنتیک و زیست فناوری بعنوان غرفه های برتر این دوره از نمایشگاه معرفی شدند.
در حوزه دستگاه های اجرایی نیز، غرفه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی عناوین برتر این نمایشگاه را کسب کردند.
همچنین در بخش فن بازار، پارک علمی و فناوری دانشگاه تهران، پارک علمی و فناوری دانشگاه قزوین و خراسان به عنوان غرفه های برتر معرفی شدند.
دانشگاه صنعتی اصفهان امسال با جمع آوری و ساماندهی تنها گوشه ای از توانمندی های ارزشمند پژوهشگران و فناوران برجسته این دانشگاه و با بهره گیری از خلاقیت های گرافیکی در معرفی دستاوردها و توانمندی ها، استفاده از سازه های نوین غرفه آرایی و اطلاع رسانی گسترده در سطح ملی، غرفه ای به مساحت 82 متر مربع در پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور را در معرض عموم به نمایش گذاشت.
دو دستگاه ارزشمند علمی و صنعتی در حوزه مهندسی مکانیک، سه محصول مهم و راهبردی در رشته مهندسی کشاورزی، دو دستگاه ارزشمند فناورانه در حوزه برق و الکترونیک و رادار، پنج دستگاه ارزشمند و بدیع آزمایشگاهی و صنعتی در رشته های شیمی و فیزیک، نه محصول ارزشمند در گروه بیوتکنولوژی صنعتی و یک طرح ملی در حوزه امنیت شبکه و فضای تبادل اطلاعات، از جمله محصولات و دستاوردهای علمی و صنعتی ارائه شده توسط دانشگاه صنعتی اصفهان در این نمایشگاه بود.
همچنین دانشگاه صنعتی اصفهان که در شش طرح کلان ملی در حوزه پژوهش و فناوری کشور به عنوان محور اصلی و یا همکار در اجرای پروژه است، توانمندی های منحصربه فرد خود در خصوص دستاوردهای حاصل در بخش الکترونیک هوانوردی(اویونیک) طرح کلان ملی طراحی و ساخت هواپیمای جت مسافربری 150 نفره، طرح کلان ملی جامع ترین شبکه پایش و پیش بینی دریایی کشور، طرح کلان ابررایانه ملی شیخ بهایی، طرح کلان ملی بومی سازی فناوری های کلیدی زیر سطحی، طراحی نخستین بالگرد ملی ایران و طراحی و ساخت نخستین رادار متحرک برد بلند باند VHF را در این نمایشگاه به نمایش گذاشت.