عناوین برتر مسابقات عملیات حرارتی کشور به دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان اختصاص یافت

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۴ کد : ۱۲۹۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۵
دوازدهمین دوره مسابقات دانشجویی عملیات حرارتی کشور با کسب مقام نخست دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در دوبخش آهنی و غیرآهنی به پایان رسید.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این دوره از رقابت ها که به...
دوازدهمین دوره مسابقات دانشجویی عملیات حرارتی کشور با کسب مقام نخست دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در دوبخش آهنی و غیرآهنی به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این دوره از رقابت ها که به میزبانی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، تیم عملیات حرارتی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان تحت عنوان IUT مقام نخست بخش آهنی این رقابت ها را به خود اختصاص دادند.
در بخش غیرآهنی این مسابقات نیز تیم درخش متال دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان نخست این بخش را کسب کردند.
همچنین دانشجویان رشته مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان که به سرپرستی مهندس مرتضی صفری در این رقابت ها شرکت کرده بودند، در دیگر تیم اعزامی به این مسابقات با نام متالمن موفق به کسب عنوان چهارم بخش آهنی شدند.
عملیات حرارتی عبارت است از اعمال سیکل های حرارتی گرم و سرد کردن که منجر به بهبود خواص مکانیکی قطعه مورد نظرشده و ضمن افزایش سختی، استحکام، مقاومت به سایش، مقاومت به ضربه و دیگر خواص این قطعه، صرفه اقتصادی مطلوبی را برای بخش های تولیدی به همراه خواهد داشت.
گفتنی است دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، در ادوار متعدد گذشته از مسابقات عملیات حرارتی کشور، عناوین برتر این رقابت ها را به خود اختصاص داده اند.