عقد تفاهم نامه همکاری مشترک بین المللی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و انجمن متخصصین ایرانی مقیم آلمان (ایراسا)

۳۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۳ کد : ۱۲۹۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۰
پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و انجمن متخصصین ایرانی مقیم آلمان (ایراسا) تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، همزمان با برپایی شانزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش،فناوری و ...
پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و انجمن متخصصین ایرانی مقیم آلمان (ایراسا) تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، همزمان با برپایی شانزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش،فناوری و فن بازارو باحضوردکتر قراخانلو رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی ، دکترجوادی پور مشاور فناوری، دکتر شریعت زاده سرپرست مدیریت ارتباط با جامعه و دکترشریف نژاد عضو هیئت علمی پژوهشگاه و نماینده ایراسا در علوم ورزشی از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی از یک سو و دکترعلی یار جوادی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و انستیتو ماکس بلانک آلمان و رییس انجمن ایراسا و دکترآذر کلام مسئول بخش سلامت و فناوری شرکت گرین ماتک و عضو انجمن ایراسا از سوی دیگر این تفاهم نامه در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک بین ایران و آلمان، اجرای همایش های علمی درایران و آلمان، فراهم سازی شرایط اخذ بورس تحصیلی ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، تبادل استاد و دانشجو برای دوره های کوتاه مدت آموزشی و پژوهشی منعقد شد.
همچنین مقررشد تا پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به عنوان نماینده رسمی ایراسا درداخل و خارج ازکشور در حوزه علوم ورزشی فعالیت کند.
گفتنی است انجمن ایراسا با سابقه چندین ساله درحوزه شناساندن همه جانبه ظرفیت و توانمندی های واقعی ایران و متخصصین ایرانی در خارج ازکشور و نیز اعتلای روابط علمی و فرهنگی دانشگاهیان و متخصصین ایرانی با همتایان آلمانی فعالیت می کند و تاکنون در زمینه های مختلفی ازجمله حوزه پزشکی و صنعتی فعالیت های شاخصی داشته است.