عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی: تخصیص اعتبارات به دانشگاه‌ها لازم است

۲۹ آذر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۶ کد : ۱۲۹۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۶
محمد فیروزی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه دانشگاه‌ها محل آموزش و فرهنگ است، دولت باید نگاه ویژه ای را در خصوص تخصیص اعتبارات به دانشگاه‌ها داشته باشد.به گزارش روابط عمو...
محمد فیروزی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه دانشگاه‌ها محل آموزش و فرهنگ است، دولت باید نگاه ویژه ای را در خصوص تخصیص اعتبارات به دانشگاه‌ها داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، فیروزی درنشست با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه کاشان با اشاره به اینکه اگر فرهنگ ضرر بیند قابل جبران نیست، گفت: توجه جدی و تامین اعتبارات به حوزه آموزش عالی نیاز است.
وی شرایط اعتباری دولت را انقباضی اعلام کرد و افزود: نباید اجازه داد تا این شرایط دامنگیر دانشگاه ها شود.
 وی همچنین دانشگاه کاشان را با دارا بودن اساتید مجرب، ازجمله دانشگاه‌های جامع، موفق و طراز اول در زمینه‌های مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بیان کرد و گفت: از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخواست می‌شود که حمایت ویژه‌ای را به این دانشگاه داشته باشند.
فیروزی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط بحرانی که در کشور حاکم است ولی  نگاه به دانشگاه کاشان رو به جلو است، گفت: سعی می‌شود که با ارائه مشکلات این دانشگاه درمجلس و با حمایت دولت، دانشگاه کاشان بتواند مأموریت خود را به درستی انجام دهد.
دکترعباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان نیز دراین نشست گزارشی از آخرین وضعیت جاری دانشگاه ارائه و با توجه به دیون دانشگاه و هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جاری و عمرانی و کسری بودجه خواستار همکاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با دانشگاه شد.