عضو کمیته وقف شورای عالی انقلاب فرهنگی با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) دیدار کرد

۳۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۰ کد : ۱۲۹۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۰
دکتر سید مجتبی خیام نکویی عضو کمیته وقف شورای عالی انقلاب فرهنگی به همراه رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) با حضور در حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) با تولیت این آستان مقدس دیدار و گفت و گو کرد.به گزارش روابط ع...
عضو کمیته وقف شورای عالی انقلاب فرهنگی با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) دیدار کرد
دکتر سید مجتبی خیام نکویی عضو کمیته وقف شورای عالی انقلاب فرهنگی به همراه رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) با حضور در حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) با تولیت این آستان مقدس دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این دیدار دکتر علیرضا باقری ثالث رئیس دانشگاه  حضرت معصومه(س) طی سخنانی با اشاره به آغاز به کار این دانشگاه از سال 1386گفت: این دانشگاه از نمونه‌های دانشگاه‌های تک جنسیتی و موفق در سطح کشور است.
وی تصریح کرد:‌ تک جنسیتی بودن دانشگاه موجب کاهش مشکلات اخلاقی و ارتقای کیفیت آموزش در این دانشگاه شده است.
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) با بیان این‌که این دانشگاه تاکنون پنج دوره دانش آموخته داشته که بیشتر دانش‌آموخته‌ های این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه‌های برتر شده‌اند، افزود: برای ارتقای کیفیت خدمات این دانشگاه با توجه به کمبود اعتبار، دانشگاه حضرت معصومه(س) نیازمند کمک خیران است و ازآنجایی‌که این دانشگاه با اندیشه‌های دینی غنی تأسیس‌شده، کمک خیران می‌تواند این دانشگاه را به‌عنوان یک دانشگاه الگو در سطح کشور و جهان به دیگران معرفی کند.
وی افزود: همه‌ساله رتبه‌های برتر کنکور به دلیل تک جنسیتی بودن این دانشگاه را به‌عنوان محل تحصیل خود انتخاب می‌کنند.
دکتر سیدمجتبی خیام نکویی عضو کمیته وقف شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این دیدار طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از سفر به شهر مقدس قم و دیدار با مراجع تقلید اظهار داشت: با توجه به سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در سال جاری مبنی بر ضرورت ورود خیرین و واقفین به حوزه علم و فناوری و بهره مندی از ظرفیت های آنان در این حوزه کمیته ای در این شورا تشکیل شده که این مهم را پیگیری می کند.
وی با اشاره به  نا کافی بودن اعتبارات دولتی برای پاسخگویی به نیازهای دانشگاه ها و مراکز علمی افزود: خوشبختانه در طی سال های گذشته اقدامات خوبی در زمینه جذب و هدایت خیرین در زمینه های مختلف صورت گرفته ،ولی اکنون با توجه به مشکلات اقتصادی که دولت با آن دست به گریبان است این حمایت ها در حوزه آموزش عالی به شدت مورد نیاز است.
وی از بزرگان و مراجع عظام تقلید درخواست کرد: تا با استفاده از نفوذ کلام خود افکار خیرین را به سمت حمایت از مراکز علم و فناوری کشور دعوت کنند.
 تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) نیز طی سخنانی گفت: دانشگاه‌ها مراکز تولید علم در جامعه دینی هستند و دانشگاه‌های تک جنسیتی را می توان به عنوان الگویی موفق از دانشگاه اسلامی در سطح جهان ارائه کرد.
آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت آستانه حضرت فاطمه معصومه (س) با ضروری دانستن کمک خیران به فعالیت دانشگاه‌های تک جنسیتی، گفت:‌ امروزه کارشناسان و روانشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که دانشگاه تک جنسیتی موجب تمرکز حواس و ارتقای سطح آموزش و دانش است و اختلاط دختر و پسر آسیب‌زا بوده و بیشتر مراجع هم بر این موضوع از دیدگاه شرعی تأکید دارند.
تولیت آستان حضرت فاطمه معصومه(س) تصریح کرد: اختلاط زن و مرد نه ‌تنها از نظر معنوی بلکه از نظر مادی هم تأثیرگذار است و در جاهایی که اختلاط نباشد، موفقیت‌ها و ظرفیت‌های پیشرفت بیشتر خواهد بود.
آیت‌الله سعیدی با بیان این‌که دانشگاه‌های دینی موفق مانند دانشگاه حضرت معصومه(س) نیازمند معرفی هرچه بیشتر به عموم مردم و خیران است، تصریح کرد: باید برای معرفی هر چه بیشتر این دانشگاه در سطح کشور و شهر قم مسئولان این دانشگاه به‌صورت عملی وارد میدان شده و سعی کنند این دانشگاه را آن‌چنان‌که شایسته یک دانشگاه دینی و موفق است، معرفی کنند.
تولیت آستانه مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به ظرفیت دانشگاه حضرت معصومه(س) گفت: حمایت مردم و خیران می‌تواند یکی از راهکارهای مهم برای تأمین اعتبار طرح‌های عمرانی این دانشگاه باشد. بازدید مراجع، مردم عادی و خیران راهگشای مشکلات دانشگاه‌ها در مناطق مختلف ازجمله این دانشگاه است.