عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان "سامانه الکترونیکی هوشمند همیار خوشنویسی" را اختراع و ثبت کرد

۲۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۲ کد : ۱۲۸۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹۸
داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از ثبت اختراع سامانه الکترونیکی هوشمند همیار خوشنویسی با قابلیت اشکال زدایی نگارش، توسط عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان خبر داد . به گزا...
داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از ثبت اختراع سامانه الکترونیکی هوشمند همیار خوشنویسی با قابلیت اشکال زدایی نگارش، توسط عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، معروفی با اعلام این خبر گفت : این سامانه الکترونیکی را دکتر علی مالکی عضو هیئت علمی دانشکده برق و کامپیوتر اختراع و با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به ثبت رسانده است .
دکتر مالکی در خصوص اختراعش گفت: اختراع سامانه الکترونیکی هوشمند همیار خوشنویسی شامل یک صفحه لمسی و یک قلم خوشنویسی الکترونیکی است که امکان اشکال زدایی نگارش را فراهم می کند و سیستم فازی موجود، رهنمودهایی به صورت عبارتهای کلامی برای کاربر فراهم می سازد تا از اشکالات خود و نحوه برطرف کردن آنها مطلع شود.
این مخترع با بیان اینکه این سامانه می تواند به سرعت و کارآیی آموزش خوشنویسی کمک زیادی کند افزود : اختراع سامانه الکترونیکی هوشمند همیار خوشنویسی به شماره 83855 در اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است.