عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران ،رئیس انجمن علمی زبان و ادبیات انگلیسی ایران شد

۱۳ دی ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۴ کد : ۱۲۸۵۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۸
دکترعلیرضا جلیلی‌فر رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهیدچمران اهواز، به‌عنوان رئیس انجمن علمی زبان و ادبیات انگلیسی ایران انتخاب شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترجلیلی‌فر دراین خصوص گ...
دکترعلیرضا جلیلی‌فر رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهیدچمران اهواز، به‌عنوان رئیس انجمن علمی زبان و ادبیات انگلیسی ایران انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترجلیلی‌فر دراین خصوص گفت: این انجمن تنها انجمن زبان و ادبیات انگلیسی درایران است که زیر نظر وزارت علوم فعالیت می‌کند و انتخابات آن هر سه‌سال یک‌بار برای انتخاب رییس و هیئت‌رئیسه برگزار می‌شود.
وی با اشاره به انتخابش به‌عنوان رئیس جدید این انجمن درهمایش اخیر انجمن درخرم‌آباد، افزود: با توجه به اتمام دوره هیئت‌ رئیسه قبلی، دراین همایش انتخابات جدید برگزار و رئیس و اعضای هیئت ‌رئیسه انجمن انتخاب شدند.
رئیس انجمن علمی زبان و ادبیات انگلیسی ایران بابیان این‌که این انجمن دارای بیش از 700 عضو پیوسته و ناپیوسته درسطح کشور است، تصریح کرد: پنج نفر از اعضای پیوسته که اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های سراسر کشورهستند، به‌عنوان هیئت‌رئیسه انتخاب می‌شوند و سایر اعضا نیز اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد هستند.
دکترجلیلی‌فر خاطرنشان کرد: برگزاری 13 همایش بین‌المللی در سطح کشور، ارائه کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی تابستانه برای اعضای هیئت‌علمی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی از مهم‌ترین فعالیت‌های این انجمن در طول 14 سال از تأسیس آن است.
وی درخصوص برنامه‌ها و رویکردهای انجمن در دوره مدیریت جدید، افزود: فعالیت‌های ثابت انجمن مانند برگزاری همایش‌های بین‌المللی سالانه همچون گذشته ادامه پیدا می‌کند، در دوره جدید هدف این است که فعالیت‌های انجمن فرا تهرانی شود.
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهیدچمران اهواز با اشاره به این ‌که در14 سال گذشته برای اولین بار است که رئیس و اکثریت اعضای هیئت ‌رئیسه انجمن از دانشگاه‌های خارج تهران انتخاب می‌شوند، گفت: این امر نشان می‌دهد که رویکرد اعضای انجمن درسطح کشور باید به این سمت تغییر کند که دانشگاه‌های استان‌ها بیشتر درگیر فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی انجمن شوند بنابراین یکی از اهداف دخالت دادن بیشتر دانشگاه‌های استان‌ها است.
دکترجلیلی‌فر همچنین بابیان این‌ که فعالیت‌های جدیدی نیز برای انجمن تعریف و درنظر گرفته‌شده است، خاطرنشان کرد: ارائه دوره‌های پسادکتری یکی از برنامه‌های در دستور کار است و حتماً درصدد ارائه راهکارهایی برای برگزاری این دوره‌ها برای اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان دکتری از طریق انجمن خواهیم بود.
وی افزود: فعالیت‌های پژوهشی انجمن در قالب چاپ کتاب نیز افزایش خواهد یافت، انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک با دستگاه‌های داخل و احیاناً خارج کشور در راستای مسائل آموزشی و پژوهشی از دیگر رویکردهای مدیریتی انجمن است و معتقدیم اگر این اهداف محقق و عملیاتی شود انجمن هم ازنظر آموزشی و پژوهشی و هم ازنظر استقلال مالی موفق‌تر خواهد بود.
رئیس انجمن علمی زبان و ادبیات انگلیسی ایران بابیان این‌که این انجمن تنها دانشگاه‌های تهران را زیر چتر خود ندارد و پتانسیل اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های سراسر کشور پتانسیل قابل قبولی است، گفت: نمی‌شود گفت که دانشگاه‌های شهرستانی کمتر از دانشگاه‌های تهران فعالیت می‌کنند و فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه‌های مختلف این موضوع را ثابت کرده است.
دکترجلیلی‌فر درادامه گفت: رویکرد جدید انجمن نشان می‌دهد که اعضای آن مایل هستند از همه پتانسیلی که در سطح کشور وجود دارد استفاده کنند به‌گونه‌ای که همه دانشگاه‌های سراسر کشور در فعالیت‌های انجمن درگیر شوند و مشارکت داشته باشند که این امر به پویایی انجمن نیز بیشتر کمک می‌کند.