عزم دانشگاه یزد برای تکمیل پروژه تحقیقاتی ساخت فیبرنوری

۳۰ تیر ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۰ کد : ۱۲۸۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۲
دکترمحمدصالح اولیاء رئیس دانشگاه یزد درنشستی باحضور اعضای کارگروه پروژه تحقیقاتی ساخت فیبرنوری، با قدردانی از پی‌گیری‌های انجام گرفته دردانشکده فیزیک، بر تسریع فرایند راه اندازی پروژه ساخت فیبر نوری ب...
دکترمحمدصالح اولیاء رئیس دانشگاه یزد درنشستی باحضور اعضای کارگروه پروژه تحقیقاتی ساخت فیبرنوری، با قدردانی از پی‌گیری‌های انجام گرفته دردانشکده فیزیک، بر تسریع فرایند راه اندازی پروژه ساخت فیبر نوری با محوریت دانشگاه یزد تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراولیاء با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی بلند مدت برای تبدیل دانشگاه یزد به عنوان قطب و مرجع اصلی مشاوره در زمینه فیبرنوری یک برنامه ریزی بلند مدت، گسترش همکاری های استراتژیک و همچنین تبادل دانشجو و عقد تفاهم نامه‌های مشترک با دانشگاه ها و شرکت های خارجی را دراین زمینه بسیار مؤثر دانست.
وی همچنین برضرورت استفاده از پتانسیل‌های بالقوه حمایت کننده مثل صندوق حمایت از پژوهشگران و معاونت فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد.
دراین نشست در رابطه با توانایی های دانشکده فیزیک در زمینه تحقیقات فیبرنوری و اعضای هیئت علمی توان مند و کوشای این دانشکده مطالبی ارائه و بر لزوم حمایت ویژه ازاین فرصت به دست آمده برای دانشگاه یزد تأکید شد.
همچنین دراین نشست درباره فناوری‌های نوین برای ساخت فیبر نوری و همچنین نحوه شناسایی و ارتباط با مؤسسات پژوهشی، دانشگاه‌ها و مراکز صنعتی پیشرو بحث و تبادل نظر شد و لزوم برگزاری کارگاه‌های علمی پژوهشی، دعوت ازمتخصصان برجسته و همچنین اختصاص یک بخش ازکنفرانس فوتونیک به بحث فیبر نوری و حمایت ازمقاله های علمی و پروژه‌های دانشجویی مرتبط با این موضوع مورد تاکید قرار گرفت.