طی سه ماه نخست امسال بیش از 23 هزار پایان‌نامه و پروپوزال در پایگاه ایرانداک ثبت شد

۳۱ تیر ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۴ کد : ۱۲۸۱۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۱۷
در سه ماهه نخست سال 93، 11 هزار و 531 پایان‌نامه و 11 هزار و 892 پوروپوزال در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور به ثبت رسید. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،&...
در سه ماهه نخست سال 93، 11 هزار و 531 پایان‌نامه و 11 هزار و 892 پوروپوزال در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور به ثبت رسید.
به گزارش  روابط عمومی وزارت علوم،  در این میان، بیش از 94 درصد پایان‌نامه‌های ثبت شده مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و مابقی در مقطع دکترا بوده است.
همچنین در این بازه زمانی، بیشترین پایان‌نامه‌‌های ثبت شده در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی مربوط به گروه علوم انسانی با 3 هزار و 741 رکورد بوده و پس از آن به ترتیب گروه فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، هنر و علوم پزشکی قرار دارند.
 براساس این گزارش در سه ماه نخست سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه گیلان و دانشگاه تربیت معلم تهران، به ترتیب بیشترین آمار را در بین دانشگاه‌های کشور در ثبت پایان‌نامه به خود اختصاص داده‌اند.
گفتنی است از بهمن ماه سال 1387 کار ثبت پایان‌نامه در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی آغاز شده ،تاکنون بیش از 162 هزار پایان‌نامه در این پایگاه به ثبت رسیده است.